Eva Šupčíková - Olomoucko

Co ještě umím:

Kromě látkového poradenství je mým velkým tématem také poradenství laktační. Jsem certifikovaná poradkyně o.z. Mamila, věnuji se jak poradenství individuálnímu, tak podpůrným skupinám a předporodní přípravě na kojení.

Nedílnou součástí mojí práce je nošení miminek i větších dětí v šátku, obrátit se proto na mě můžete i s vázáním šátku - vedu jak kurzy individuální, tak skupinové, a to v několika pokročilostech (základní vázání na břicho, vázání na břicho pro pokročilé, vázání na záda, vázání s krátkým šátkem, vázání s RS kroužky).

Dále pořádám kurzy masáží dětí a kojenců a aromaterapie, znakování s miminky a batolátky, věnuji se psychomotorickému vývoji dětí (pořádám kurzy podpory psychomotorického vývoje a taktéž nabízím individuální konzultace).

Nově otevírám Montessori dílničky a od října 2018 nastupuji do kurzu pro duly ČAD.

Látkové plenky pravidelně prezentuji v mateřských a rodinných centrech od roku 2014.

Od ledna 2015 se pravidelně účastním školení látkových poradkyň Bamboolik, a to jako posluchačka i jako lektorka (v oblasti psychomotorického vývoje).


Absolvovaná školení:

Údržba plen

Protékání a provlhání

Látkové pleny a psychomotorický vývoj dítěte

Bamboolik Materiály

Tipy a triky s plenkami

Bamboolik Sady na míru

Bezplenková komunikační metoda a učení na nočník

Analýza zákazníka

Pozitivní komunikace

Bydliště: Postřelmov

Oblast působení: Zábřežsko, Šumpersko, Mohelnicko

E-mail:
info@aktivni-rodicovstvi.cz

Tel: +420 737 671 247

FB: facebook.com/rodicovstvi

Web: aktivni-rodicovstvi.cz

Odkud jsem?

Několik let jsem působila na Poděbradsku, ale nyní jsem se přestěhovala do Postřelmova, nedaleko Zábřeha na Moravě, odkud pocházím.

Kolik mám dětí?

Mám dvě děti: syna Martínka narozeného v červnu 2012 a dceru Marušku narozenou v červnu 2017.

Jak dlouho používám látkové plenky?

Látkové plenky jsem používala od narození syna do přibližně jeho 20 měsíců, kdy přestal pleny úplně používat.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

U syna jsem používala především klasické čtverce a svrchní kalhotky či vlňáčky, postupně jsem přidávala kalhotkové plenky se svrchními kalhotkami a později jsem látkovky kombinovala s jednorázem. Nyní jsem s dcerou začala na kalhotkových MiniMimi a na vícevrstvých plenkách, a postupně přecházím na systém AI2.

Co je mou profesí?

Původní profesi jsem speciální pedagog raného věku, pracovala jsem jako poradkyně rané péče. V současnosti se věnuji pořádání kurzů pro nastávající rodiče a rodiče s malými dětmi v Poděbradech a okolí.

Co ráda dělám?

Ráda čtu, baví mě pořádat kurzy pro rodiče, věnuji se ručním pracím a nejradši ze všeho si hraji se svým synem.

Moje články

Jak na horečku?

Často se mě na kurzech ptáte, jaký postup je nejlepší zvolit při horečce - srážet či nesrážet? Pokud srážet, tak kdy a jak? Používat antipyretika, nebo zvolit přírodní postupy? Kdy hrozí febrilní křeče? A jaký má vlastně horečka význam?

Protože můj chlapeček na horečky "trpí" docela často, můžu říct, že jsme vyzkoušeli už hodně způsobů, jak se s horečkou vypořádat. V tomto článku bych Vám chtěla přinést pár základních informací o horečce, možnostech přístupu k horečce a také vlastní zkušenost s různými způsoby práce s horečkou a to, jak se nám (ne)osvědčily.

Bolest bříška a co s ní?

Také jste jako já už řešili bolest bříška Vašeho děťátka? Bolest bříška, nebo také kolika, je jedním z nejčastějších problémů, se kterými bojují rodiče malinkých miminek, ale i větších dětí. Bolest bříška se může objevit jako tzv. tříměsíční kolika v prvních měsících života, ale také později v souvislosti se zažívacími potížemi, které některé děti provázejí, či jako příznak virového střevního onemocnění. Setkat se však můžeme také s bolestí bříška psychického původu bez jakýchkoli jiných fyzických projevů (horečky, průjmu, zácpy, nadýmání či zvracení).

Cvičení s dětmi v šátku

Přemýšleli jste někdy o tom, jak je pro maminku s malým kojencem těžké udělat si chvilku pro sebe, zajít si na cvičení, vypnout a odreagovat se? Jak je pro nejednu maminku těžké najít si hlídání pro tak malé děťátko; někoho, komu bude důvěřovat, u koho bude vědět, že děťátko nebude plakat? Navíc některé maminky své děti ani nikomu svěřit nechtějí, nebo děti nechtějí od svých maminek. To moc dobře znám :)

Maminkovské štěstí, aneb náš první den ve školce

Přestože už Martínkovi byly v červnu tři roky, rozhodli jsme se, že k zápisu do běžné školky nedorazíme. Máme zlatou babičku, která Marťu moc ráda hlídá, navíc je doma a pečuje o prababičku. Moje práce je velice flexibilní, pracuji jen některé dny v týdnu a vše můžu přizpůsobit našim potřebám s Marťulou. K zápisu do školky tudíž nebyl důvod.

Reference

od mých zákazníků

Pavlína Lakmayerová 

Paní Eva Šupčíková nám odborně poradila ohledně výběru vhodných plenek Bamboolik ještě před porodem prvorozeného dítěte, nic nevnucovala, nabízela, vysvětlovala a hbitě objednala, abychom látkovat mohli co nejdříve. Takto má podle mého názoru profesionální prodej vypadat. S paní Šupčíkovou jsem i nadále v kontaktu, využívám i dalších služeb, které nabízí v rámci své profese. Přiobjednávám dodnes věci od firmy Bamboolik a je to mnohem snadnější a pohodlnější, když se o to stará "moje" látková poradkyně. Všem paní Šupčíkovou vřele doporučuji.

Pavlína Lakmayerová, Kratonohy


Eva Špaková a Matoušek 

O látkování jsem byla přesvědčená už před otěhotněním, ale vše kolem látkových plínek se mi zdálo hodně komplikované. A proto jsem byla moc ráda, že jsem svoji látkovou poradkyni Evičku Šupčíkovou v pravou chvíli potkala. Přišla k nám domů a vše mi krásně vysvětlila. Přinesla s sebou všechny možné druhy plenek Bamboolík a dokonce i panenku, na které jsem si mohla vše vyzkoušet. Evička u nás vykouzlila opravdu příjemnou a pohodovou atmosféru. V její přítomnosti jsem cítila, že já a moje (v té době ještě nenarozené) miminko jsme nejdůležitější lidé na světě. Věnovala nám opravdu hodně své pozornosti a času. Pomohla mi vybrat výbavičku přímo pro nás. Čeho si ale cením nejvíce je to, že se o nás pečuje i nadále. Po porodu přijela, znovu mi vše vysvětlila a ukázala přímo na miminku. Ještě několikrát jsme byli v kontaktu a dolaďovaly detaily. To byla pro mě opravdu velká pomoc, které si vážím. Děkuju, Evičko!

Eva Špaková a Matoušek


Lucie Kratochvílová 

Dobrý den,

moc ráda bych touto cestou poděkovala Evě Šupčíkové a také Vám, za to že nám usnadňujete a zpříjemňujete život s našimi mrňousky :-D Díky moc, Lucie a Davídek

Davídek
Davídek

V době těhotenství jsem se rozhodovala, jestli zvolit jednorázové nebo látkové plenky. Vzhledem k tomu, že jsem se informace dozvídala pouze pomocí internetu, byla jsem ze všech článků a možností dost zmatená a už jsem přestávala věřit, že budu někdy schopná látkovat :-D

V mateřském centru v Poděradech jsem se setkala s Evou Šupčíkovou, která mi vše důkladně a trpělivě vysvětlila. Eva je velice milá a ochotná vše předvést, ukázat a hlavně zodpovědět všechny dotazy. Já jsem díky ní pochopila jak je práce s plenkou Bamboolik jednoduchá a hlavně jsem se přesvědčila, že to zvládne opravdu každý. Navíc motivy na plenkách opravdu nemají chybu a děti jsou ještě roztomilejší ;-).

Ze začátku jsem přece jen měla obavy, a proto jsme s Evou vybraly standardní sadu kombi. Po prvním měsíci "testování" jsme doobjednaly další svrchňáčky, noční a vkládací plenky a dnes jednorázovou plenku použiji už jen ve výjimečných případech ;-).

Lucie Kratochvílová

Michala Cilli 

Dobrý deň, rada by som u Vás pridala referenciu :)

Látkové plienky som začala používať, keď mala malá Romanka dva a pol mesiaca. Už pred jej narodením som sa však o ne začala zaujímať a z veľtrhu si odniesla katalóg Bamboolik s vizitkou látkovej poradkyne Evky Šupčíkovej. Hneď po narodení som však na to akosi nemala odvahu ani silu, no kopa odpadu a kupovanie jednorázoviek, ktoré mi strašne smrdeli, ma už prestala baviť. A presne vtedy som sa náhodou opäť stretla s Evkou, ktorá mi Bamboolik pripomenula, ukázala a všetko vysvetlila. Moje rozhodnutie bolo okamžité, a tak som za dva dni mala doma veľkú kombinovanú sadu. Musím sa priznať, že zo začiatku mi to viac šlo s plienkami AIO. Zdalo sa mi, že Romanke viac sedia a AI2 boli pre mňa také neforemné, mala som pocit, že Romanke nesedia a tlačia ju. A tak som sa stretla s Evkou, ktorá mi ukázala aj iné možnosti nasadenia základnej vkladacej plienky, vysvetlila ako môžem vkladať separačky, skontrolovala, či Romanke mnou vybraná veľkosť sedí a dodala mi väčšiu odvahu :) Musím povedať, že odvtedy používam a striedam AIO s AI2, a nielen ja, ale hlavne Romanka je veľmi spokojná. Taktiež si neviem vynachváliť nočné plienky, ktorých použite sme spolu tiež konzultovali, keďže Romanka sa mi už v noci prevracia na bruško. Chcela by som Evke veľmi poďakovať za jej milý, ochotný a veľmi priateľský prístup, trpezlivosť,jej skvelé rady a okamžitú reakciu pri mojej zúfalej otázke :) Ďakujem Evi :)

Ďakujem,

Michala Cilli