Stáňa Musilová - Ústecko

Bydliště: Děčín

Oblast působení: Ústí nad Labem, Děčín, Litoměřice, Teplice; po dohodě Most, Litvínov, Chomutov, Česká Lípa a příležitostně Kutná Hora

E-mail: staana@centrum.cz

Tel: +420 731 025 106

Odkud jsem?

Pocházím z Kutné Hory, kam se také stále vracím za rodinou a přáteli. Po studiu jsem ale trvale zakotvila na severu Čech, a tak nyní bydlím v Děčíně.

Kolik mám dětí?

Máme dva syny Františka (2015) a Václava (2021).

Jak dlouho používám látkové plenky?

Záměr používat látkové pleny jsem měla prakticky okamžitě po otěhotnění s prvním synem. Po návratu z porodnice jsem asi 14 dní používala pouze jednorázové plenky, a pak jsem přešla téměř výhradně na látkové. Mám tedy za sebou cca dvouletou zkušenost s prvním dítětem a nyní startuji nové kolečko s druhým.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Díky tomu, že mám kolem sebe spoustu skvělých ženských, které látkovky používají, dostalo se mi v začátku zasvěcených rad a pomoci s výběrem plenek. I tak jsem si prošla obdobím totálního zmatení a neschopnosti se zorientovat ve všech těch typech, zkratkách, značkách a způsobech použití. Rukama mi prošly snad všechny typy plen od "obyčejných" čtverců, přes vícevrstvé, kalhotové, chobotové, SIO, AIO.. A na to navrch PUL, flís i vlnu.. Každý typ plenek se hodil na něco jiného a taky se preference měnily, jak synek rostl. Nejraději jsem asi měla kalhotové plenky a když začal Franta více chodit, tak AI2 systém od Bamboolika. Na konci plenkového období se pak staly nerozlučným společníkem Bamboolikovy tréninkové kalhotky spolu s různými vkladačkami. A nestydím se ani za to, že na delší cesty jsem používala jednorázové pleny. V současné chvíli se těším na novou zkušenost s Bamboolikovým AI2 Duo systémem ;-)

Co se značek týče, tak kromě Bamboolika jsem vyzkoušela Little Lamb, Anavy, Haipa Daipa, Joli Petit, Ella's House, ImseVimse, PoPoLiNi, KatyV Baby, Yháček a možná i další, na které si už ani nevzpomínám... Některé se ani neohřály, jiné nás doprovázely celé plenkové období a Bamboolik mezi nimi vždy vládl :-)

Co je mou profesí?

Jsem vystudovaná historička a v této profesi jsem zůstala i během a po mateřské dovolené. Učila jsem  na univerzitě v Ústí nad Labem, kde na budoucí povolání připravují učitele dějepisu, historiky, archiváře či dokumentátory památek.  Od roku 2021 jsem si tomu všemu ještě přibrala pozici proděkanky, a podílela se tak na vedení celé naší fakulty. 

V posledních letech a s rostoucími dětmi se ale mé priority změnily a já definitivně zakotvila u mé milované firmy Bamboolik! Mohu tedy pyšně prohlásit, že jsem momentálně šťastnou adminitrátorkou Bambooličích e-shopů ;-)

Co ráda dělám?

Ráda čtu, cestuji, chodím po galeriích, památkách i centrech zajímavých měst a vše si dokumentuji - dřív tužkou, dnes už spíš foťákem. Mimo to taky ráda piju dobrý čaj a dobré víno. Jo a v neposlední řadě ráda lenoším a spím, ale to se mi poslední dobou moc nedaří :-)