Stanislava Musilová - Ústecko

Bydliště: Děčín

Oblast působení: Ústí nad Labem, Děčín, Litoměřice, Teplice; po dohodě Most, Litvínov, Chomutov, Česká Lípa a příležitostně Kutná Hora

E-mail: staana@centrum.cz

Tel: +420 731 025 106

Odkud jsem?

Pocházím z Kutné Hory, kam se také stále vracím za rodinou a přáteli. Po studiu jsem ale trvale zakotvila na severu Čech, a tak nyní bydlím v Děčíně a za prací dojíždím do Ústí nad Labem.

Kolik mám dětí?

Máme zatím jednoho syna Františka.

Jak dlouho používám látkové plenky?

Záměr používat látkové pleny jsem měla prakticky okamžitě po otěhotnění. Po návratu z porodnice jsem asi 14 používala pouze jednorázové, a pak jsem přešla téměř výhradně na látkové. Mám tedy za sebou cca dvouletou zkušenost.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Díky tomu, že mám kolem sebe spoustu skvělých ženských, které látkovky používají, dostalo se mi v začátku zasvěcených rad a pomoci s výběrem plenek. I tak jsem si prošla obdobím totálního zmatení a neschopnosti se zorientovat ve všech těch typech, zkratkách, značkách a způsobech použití.Rukama mi prošly snad všechny typy plen od "obyčejných" čtverců, přes vícevrstvé, kalhotové, chobotové,SIO, AIO.. A na to navrch PUL, fleece i vlnu.. Každý typ plenek se hodil na něco jiného a taky se preference měnily, jak synek rostl. Nejraději jsem asi měla kalhotové plenky a když začal Franta více chodit, tak SI2 systém od Bamboolika. Poslední dobou se pak staly nerozlučným společ níkem Bamboolikovy tréninkové kalhotky spolu s různámi vkladačkami. A nestydím se ani za to, že na delší cesty používám jednorázové pleny.

Co se značek týče, tak kromě Bamboolika jsem vyzkoušela Little Lamb, Anavy, Haipa Daipa, Joli Petit, Ella's House, ImseVimse, PoPoLiNi, KatyV Baby, Yháček a možná i další, na které si už ani nevzpomínám... Některé se ani neohřály, jiné nás doprovází celé plenkové období a Bamboolik je mezi nimi :-)

Co je mou profesí?

Jsem vystudovaná historička a v této profesi jsem zůstala i během a po mateřské dovolené. Učím na univerzitě v Ústí nad Labem, kde na budoucí povolání připravuji učitele dějepisu, historiky, archiváře či dokumentátory památek.

Co ráda dělám?

Ráda čtu, cestuji, chodím po galeriích, památkách i centrech zajímavých měst a vše si dokumentuji - dřív tužkou, dnes už spíš foťákem. Mimo to taky ráda piju dobrý čaj a dobré víno. Jo a v neposlední řadě ráda lenoším a spím, ale to se mi poslední dobou moc nedaří :-)