Veronika Janečková - Střední Čechy

Bydliště: Mnichovo Hradiště

Oblast působení: Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Turnov, Liberec

E-mail: info@blizkostsrdci.cz 

Tel: +420 732 338 193

Odkud jsem?

Pocházím z Litoměřic, ale v současnosti žiji s manželem a dvěma syny u Mnichova Hradiště.

Kolik mám dětí?

Mám dva syny, ale věřím, že s dětmi ještě nekončíme :-)

Jak dlouho používám látkové plenky?

S tím, že jsem látkovala oba syny, tak celkem cca 4 roky. To, že budu používat látkové pleny, jsem se rozhodla už v těhotenství, vlastně jsem to brala spíš jako samozřejmost. Mé dvě straší sestry také látkovaly a tak to pro mě byla jasná volba. Kvůli problémům s kojením jsme začali s používáním látkových plen u prvního syna až kolem 3. měsíce. Měla jsem trochu obavu, aby se mi do látkových plen chtělo, když už si zvyknu na "komfort" jednorázovek, ale opak byl pravdou. Látkové pleny a péče o ně se mi zanedlouho staly téměř "závislostí" :-D Používání látkových plen mě nejen baví, ale vidím v tom mnohem hlubší smysl, především kvůli vlivu na životní prostředí, kvůli tomu, že se mé dítě nepaří v "plastu", a v neposlední řadě cenová úspora rodiny je obrovská!

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Většinu látkových plen máme od Bambooliku, ale nebudu zapírat, že máme i jiné pleny. Tenkrát, když jsem hledala nějaké info o látkových plenách, jsem z toho byla upřímně dost zmatená, tolik značek, variant, systémů, ceny, atd...Strávila jsem hodiny na internetu pročítáním informací a stejně jsem nebyla o nic moudřejší. Zkusila jsem si něco objednat přes bazárek z druhé ruky, ale nic moc... Od kamarádky jsem dostala po dětech pár kalhotovek po domácku dělaných, ale syn byl drobek a zpočátku na něj byly moc velké. Rukama mi postupně prošly: Bambino Mio, Anavy, Petit Lulu, Katyv Baby, Bambinex, Charlie Banana, atd... Na noc jsme si oblíbili vlňáčky. Nakonec jsem narazila na látkovou poradkyni Bambooliku a bylo jasno :-) Konečně někdo, kdo mě nezahltil spoustou značek a typů, a navrhl řešení.

Co je mou profesí?

Studijně jsem byla v minulosti zaměřená na ochranu přírody a životního prostředí, s čímž mají velkou souvislost i látkové pleny! ;-) Rok jsem strávila v Německu jako Aupair. Později jsem pracovala mimo obor, dva roky v obchodním oddělení jedné firmy jako asistentka. Nyní jsem na mateřské "dovolené". :-D

Co ráda dělám?

Kromě toho, že se při mateřské snažím dělat osvětu o moderních látkových plenkách, jsem také laktační poradkyně a lektorka nošení dětí v šátku a tomuto se věnuji, jak časové možnosti a rodina dovolí. Mezi mé další hobby patří zejména cestování, procházky, porodnictví, příroda, hudba, plavání, tanec, čtení, relaxace, bylinky a zahrádka. :-)