Lucie Kořínková - Střední Čechy/ Praha


Co ještě umím:

Konzultace a prezentace látkových plen v angličtině a francouzštině/ Diaper Presentations in English or French

Účast na stánku Bamboolik na veletrzích (For Kids, For Babies Praha) pravidelně od října 2015

Prezentace zboží a látkové poradenství na prodejních a osvětových akcích (S kočárkem Prahou, Sweet Preweet Market, Mikuláš v RC Chameleon Praha, Áčkofest,...)

Lektorka kurzů o Zdravém přebalování (veletrhy For Kids, For Babies Praha, semináře ve spolupráci s Feedo.cz)

Pravidelná účast na čochu - soustředění a školení látkových poradkyň Bamboolik - od léta 2015


Absolvovaná školení:

Údržba plen

Protékání a provlhání

Látkové pleny a psychomotorický vývoj dítěte (veden fyzioterapeutkou Mgr. Pavlou Brandovou)

Bamboolik Materiály

Tipy a triky s plenkami

Bamboolik Sady na míru

Bamboolik Sady pro dvojčátka

Bezplenková komunikační metoda a učení na nočník

Analýza zákazníka

Pozitivní komunikace

Bydliště: Brandýsek

Oblast působení: Kladno, Slaný, Kralupy n. Vlt., Praha. Příležitostně Rakovnicko, Táborsko, Plzeň. 

E-mail: korinkova@bamboolik.cz

Tel: +420 601 125 550

FB: Facebook.com/LucieKorinkova


Odkud jsem?

Já jsem všude zdejší :-) Žila jsem do 18 let v Rakovníku, pak 6 let během studií v Plzni, chvilku ve Francii, v Portugalsku, v Anglii, pak 10 let v Praze, a na jaře 2019 jsme dostavěli domeček za Prahou, V Brandýsku. Mohu tedy stejně snadno dojet do Kladna, do Slaného, do Kralup n. Vlt., jako do přilehlých částí Prahy.

Kolik mám dětí?

Máme dvě děti, uvědomělou slečnu Elišku (12/2014), a rošťáka Maxe (09/2018).

Jak dlouho používám látkové plenky?

Látkové pleny jsem začala u dcerky používat hned po příchodu z porodnice, tedy v prosinci 2014. Pak ležely nějakou dobu uskladněné a čekaly na příchod bratříčka, se kterým jsem se na ně vrhla ještě v porodnici. S Maxem se nám také celkem dobře dařilo kombinovat s bezplenkovou metodou.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Před porodem Eli jsem nakoupila po jednom kusu od různých značek, materiálů i systémů, s tím, že dokoupím, co mi bude nejvíce vyhovovat. A tak jsem se během pár měsíců dobrala k Bamboolikovi jako jasnému favoritovi. Kdybych mohla vrátit čas, určitě bych si koupila rovnou celou sadu. Ušetřila bych spoustu peněz i času. Max už byl odplenkovaný čistě na Tapírkovi :)

Co je mou profesí?

Celý život mě provázely cizí jazyky a servis klientům. Působila jsem jako lektorka jazyků, v zahraničí jako hotelová recepční, po návratu domů v oboru účetnictví a lidských zdrojů pro zahraniční klienty. Při rodičovské dovolené jsem se skrz plenky pro dceru dostala do Bamboolika jako látková poradkyně, a nyní už jsem tu zakotvila natrvalo. Nejdřív jako správce e-shopu, a od roku 2023 jako obchodní manažerka.

Co ráda dělám?

Vyrážím na procházky s rodinou a pejskem, ideálně na túry do hor. Před otěhotněním byly mou vášní latinskoamerické tance - samba axé, reggaeton, zouk. Hodně jsem se věnovala cizím jazykům - v různých etapách života jsem uměla - nebo se aspoň učila - anglicky, francouzsky, německy, portugalsky, rusky, španělsky, holandsky, italsky.

Reference

od mých zákazníků

Naďa

Dobry den, pani Korinkova, dekuji moc za navod na sklad plenek a nazorne fotografie, ktere mi moc pomohly. Tento sklad je mnohem lepsi nez puvodni, dobre se vaze a perfektne drzi. Pouzivam uz vetsi svrchni kalhotky. Tesim se, az zapojim take AIO plenky, ale vicevrstve opravdu schnou rychle, takze je stiham "tocit". Se zavedenim plenkovani jsem take zacla s bezplenkovou komunikacni metodou, coz mi take pomaha plenky usetrit :) Jsem moc rada, ze jste mi pomohla vybrat vybavu a take ze jste mi nadale cennou poradkyni. Rozhodne vas doporucim i dalsim zajemkynim o latkovani. Krasny den Nada.

Katka

Dobrý den,před 3 týdny jsme si dopisovali ohledně možnosti vrácení základních vkládacích plen do AI2 systému, protože jsem je nemohla vměstnat do svrchňáčků.Nicméně jsem dala na vaše dobré rady a sešla se s látkovou poradkyní Lucií Kořínkovou a bylo to dobře. Lucka je fajn "holka", milá, všechno mi vysvětlila a je vidět, že o vašich plenkách má přehled. Takže jsme doma začali plenky používat a vracet je nebudeme. Ještě asi nejsou vysrážené na maximum, ale to časem přijde, a taky dcerka mi povyroste a nebudu je muset vzadu ohýbat :-) Díky za dobrý tip a za vstřícnost a přeji hodně zdaru v podnikání. Katka

Naďa K.

S plenkami firmy Bamboolik jsem se poprvé setkala na stránkách Modrého koníka, kde si maminky pochvalovaly systém těchto plenek. Neváhala jsem a rovnou se podívala na internetové stránky, kde mne ohromila pestrá nabídka a variabilita plenek. Firma Bamboolik má opravdu propracovaný systém, který i nezkušeným prvorodičkám, jako jsem já, ukazuje, jak je jednoduché využít látkové pleny pro své miminko a udělat tak pro něj to nejlepší a také být zároveň šetrná k životnímu prostředí. 

V kontaktu jsem byla s paní Lucií Kořínkovou, které jsem moc vděčná za její rady, které mi poskytla a také za velkou trpělivost a ochotu. Byla mým průvodcem "světem látkování". Poradila mi, jak si mohu sestavit dle vlastních potřeb sadu na míru, také jaké pleny použít u novorozence a batolete a v neposlední řadě mi zaslala názorná videa způsobů přebalování. Zejména takoví lidé, jako je paní Kořínková, tvoří dobré jméno firmy. Naďa K.

Jana Veselá

Dobrý den, Lucko,
již nějakou dobu používáme plenky, ke kterým jste mi dopomohla, a nyní bych se ráda podělila o svou zkušenost.


Již před narozením děťátka jsem měla představu, že jednorázové pleny nechci používat v podstatě vůbec. Hledala jsem varianty bavlněných plenek, které bych malému oblékala. Bambooolik na mě z webu vyskakoval docela často, navíc měl celou problematiku podrobně popsanou, vysvětlenou, takže technická podpora suprová. V mém okolí nikdo bavlněné pleny nepoužíval, nevěděla jsem, jaké jsou možnosti, jak to funguje, jak to vypadá. Bohužel navíc patřím mezi lidi, co neumí pracovat s návody a potřebují ukázku v praxi. Pro syna jsem objednala sama dle nastudovaného plenky AIO MiniMimi, s tím, že jsem si myslela, že objednávám AI2 - nějak jsem se do toho prostě zamotala. Nicméně tato "chyba" se později ukázala jako osudově správná, neboť jsem pak plenky mohla začít využívat k doobjednané sadě AI2 na "běžné" děti.


Začátky s AIO MiniMimi byly těžké, neboť kalhotky protékaly, a to člověku v nové situaci mateřství na náladě nepřidalo. Naštěstí jsem nepodlehla zoufalství a oslovila látkovou poradkyni, Vás, Lucko, vy jste mi nejen poradila, jak maličké plenky lépe používat, a ukázala mi další možnosti v plenkování mého drobečka.


Po 4 měsících používání plenek Bamboolik se mi z pozůstalosti dostaly do rukou i jiné systémy, nějaké anglické apod. - pro používání nouzových plenek u rodičů. Nutno říct, že proti Bambooliku jsou děsné. Bamboolik mi vyhovuje natolik proto, že se jedná o rovné pleny, dobře se přepírají ručně, rychle schnou, "nemotají" se mi nikde žádné gumičky kolem nožiček, nečekám, až tyto části plenky doschnou atd. Pro přebalování na cestách s sebou netahám milion plenek, jen náhradní kalhotky a příslušný počet plen, které nezaberou moc místa.
Bamboolik je třída! Moc všem doporučuju! Všem známým, kteří se chodí dívat na miminko, plenky ukazuju, chválím, seznamuju (v mém okolí vážně nikdo nezná).


Vy jste, Lucko, přímo zachránkyně, protože bez Vaší podpory a energie bych to nejspíš vzdala a byli bychom na papírovkách jen pro mou neschopnost a špatný sled událostí.
Mnohokrát díky,
Se srdečným pozdravem Jana Veselá

Jana a František

Milý Bambooliku,ráda bych se ti pochlubila s používáním tvých látkových plen. Před porodem jsem stále váhala, zda půjdu do látkování a budu věnovat čas, který bych měla trávit s miminkem, péči o látkové pleny, anebo, jako většina maminek v mém okolí, budu používat jednorázové (chemické) pleny. Zrovna nám to tak krásně vyšlo, že jsme stihli výstavu For Babies v Letňanech, kde jsem se poprvé s látkováním setkala tváří v tvář. Všechno mi bylo krásně vysvětleno, ukázáno, vyzkoušeno a já jsem z Letňan odjížděla plná obav, jak to zvládnu, ale zároveň těšení se z tak úžasných vzorů a trendy záležitosti, nicméně s kompletní sadou AIO kombi. Říkala jsem si, že se to naučím a budu trendy mamka s "prďáckýma" plenkama. 

Porod však nastal o 14 dní dříve a nám se narodil syn František (2.5 kg), byl tak maličký, že jsem si myslela, že látkovat budu nejdřív za čtvrt roku. V porodnici jsme tedy používali jednorázovky. Celkem rychle jsem si na tento tip přebalování zvykla, přišlo mi to snadné, rychlé, bez komplikací, použitou plenu vezmu a jednoduše vyhodím. Po návratu z porodnice jsem tedy nakoupila jednorázovky do 3 kg a používala ty. Jednak to bylo pohodlné s ohledem na sžívání se s miminkem a jednak jsem se obávala, že látkové pleny z našeho drobečka spadnou, nebudou mu těsnit kolem nožiček a tak.. Po třech týdnech, kdy František přibral na 3 kg, jsem ale jedno odpoledne vytáhla sadu, nacvakala jsem si pleny na 2 dny a zkusila jsem je použít. Strašně jsem byla zvědavá, jak to náš malý první přebalování zvládne, jak bude plena znečištěná, mokrá, jak to funguje :-) 

Od té doby používám přes den látkové pleny Bamboolik a přes noc jednorázovky. Zatím noc máme všelijakou, ale až bude František spinkat delší časové intervaly, přejdeme kompletně na látku. Už se těším na noční měkoučké plínečky :-) Další tipy a triky s látkováním, včetně údržby plen mi poradila látková poradkyně Lucie Kořínková, za což jí tímto mnohokrát děkuji!! Teď už vím, že údržba a péče o látkové pleny v dnešní době není tak hrozná, pravda tedy je, že jsme si hlavně kvůli plenám pořídili sušičku a s tou to jde jedna radost. Plenky si vždy zaperu se žlučovým mýdlem a dávám do nádoby s víkem, druhý den peru a jde to!! Hlavně když vím, že dělám pro našeho Františka to nejlepší :-) S plenkami má pokožku jako samet. Mějte se krásně a těšíme se na nové vzory!!

Jana a František

Klára a Tádík

Důvody, pro které jsme se rozhodli vyzkoušet a používat látkovky, nebyly jen jejich ekonomická výhodnost a ekologická šetrnost, ale zejména odpor k tomu, aby naše dítko trávilo téměř 24 hodin denně po první měsíce svého života v papírové pleně naplněné koktejlem chemických sloučenin.
Se značkou Bamboolik jsme se seznámili na veletrhu ForKids, když jsme si v těhotenství dávali dohromady výbavičku. Už tehdy nám imponovalo, jak látkové poradkyně ochotně vysvětlovaly výhodnost použití látkovek a představovaly jednotlivé systémy přebalování této značky. A samozřejmě i to, že je Bamboolik značka česká. 

 
Po šestinedělí jsem na webu látkových poradkyň našla kontakt na paní Lucii Kořínkovou, se kterou jsem se dohodla na ukázce plen. První schůzka se protáhla na příjemně strávené dvě hodiny, ve kterých mi Lucka všechny systémy bambooličích látkovek znovu předvedla a umožnila mi si je osahat. Poté mi navrhla zkušební sadu na míru, která se skládala ze systému "All-in-Two", který jsme se poté rozhodli používat primárně, a též z plenek "All-in-One", po kterých sáhneme, když je potřeba mít po ruce plenky na rychlé přebalení (třeba pro návštěvu poradny).


Systém "All-in-Two" nám více sedí pro svou variabilitu. Může se do něj vložit více druhů vkládaček. Především ráno se nám osvědčilo plenku víc vycpat, tedy vložit batolecí vkládačku nebo dvě krátké. Křidýlka na svrchních kalhotkách v "AI2" nám vyhovují i proto, že toho více zadrží. S Bamboolikem jsme moc spokojeni, z počátku je jen potřeba plenky víckrát vyprat, aby byly dostatečně savé.
Značku Bamboolik tedy s klidným svědomím můžeme doporučit. Stejně jako látkovou poradkyni Lucku, která je vždy ochotná, milá a pro svou práci zapálená a schopna zkušeně poradit, a to nejen o přebalování. 

 
Na závěr bych chtěla jen všechny maminky "varovat", protože se s Bamboolikem pro ně může stát látkování jistým druhem závislosti, o čemž ostatně svědčí i oblíbený látkovací vtip: "Víte, jak poznáte maminku, která používá pro dítě látkové pleny? Řekne vám to!" :-)
Klára Matunová
maminka od Tadíka

Katja

Když jsme během mého těhotenství zvažovali, že se vydáme cestou látkových plen, nebyli jsme o tom ještě zcela přesvědčení. Navštívili jsme i workshop konkurenčního výrobce, ale naše dojmy po tomto setkání byly také stále nejednoznačné. Už už jsme se začali klonit k "pohodlné" variantě jednorázových plen, když jsme se rozhodli dát látkovým ještě jednu šanci a domluvili si schůzku s poradkyní Lucií Kořínkovou. Musíme s jistotou říct, že to byla trefa do černého. 

Po jediném setkání byly naše veškeré pochyby rozptýleny. Lucie profesionálně a do detailů zodpověděla všechny naše dotazy a také nás ujistila, že je v případě jakýchkoli problémů s používáním plenek "naživo" ochotná zajet k nám domů a vše s námi ještě jednou probrat, tentokrát i s názornými ukázkami nejen na panence. Zatím to však nebylo třeba a pokud vše půjde tak, jako doposud, ani to třeba nebude. Plenky už druhý týden bez nejmenších potíží používáme a jsme všichni včetně našeho miminka naprosto spokojeni. Lucii jsme velice vděční, neboť to bylo hlavně díky ní a jejímu profesionálnímu přístupu, že jsme se k používání látkových plen rozhodli. Můžeme ji rozhodně doporučit jako odbornici na svém místě! Katja

Eliška Š.

S plenkami firmy Bamboolik jsem se poprvé setkala před pár roky na internetu na stránkách Stream.cz. Byla to spíše náhoda, děti jsem tenkrát neměla a ani v blízké době neplánovala, ale zajímalo mě, jak někdo v Česku vyrábí látkové plenky. Z onoho pořadu jsem si zafixovala, že v Brně je nějaká česká firma, která vyrábí hodně zajímavé a vychytané plenkové kalhotky. Před pár měsíci již jako těhotná jsem si začala pokládat otázku, jestli zvolit jednorázové nebo látkové plenky. A tak jsem začala prohledávat internet a číst si různé diskuze a články porovnávající výhody a nevýhody jednorázových i látkových plen. Nakonec jsem si řekla, že nepatrně práce navíc mi za zdravější dítě a ušetřené finance stojí, a že tedy půjdu do látkových plen. Běžné čtverce, které se musejí skládat, jsem nechtěla, a tak jsem si vzpomněla, že jsem dříve viděla pořad o českých plenkách z Brna. 

Mnoho pátrání to nedalo a našla jsem onu firmu Bamboolik. Porovnala jsem si ještě zhruba jejich nabídku s konkurencí a bylo mi jasné, že chci pleny od nich. Bohatý výběr a variabilita, vše propracované, české a kvalitní. Jako nezkušená prvorodička jsem si ale nebyla jistá, co a jak a hlavně kolik jednotlivých plen a kalhotek budu potřebovat. Rozhodla jsem se tedy využít pomoci látkové poradkyně, a to konkrétně paní Lucie Kořínkové. 

Setkaly jsme se, bylo to setkání velice příjemné a užitečné. Paní Lucie mi ukázala, co a jak se dá kombinovat, jaké jsou vůbec možnosti, jak přebalovat. Pomohla mi sestavit sadu na míru podle požadavků, poslala mi i názorné materiály pro přebalování. Byla velice trpělivá, ochotná a milá. Také mi zajistila celou objednávku a doručení domů. Plenky přišly, vše v pořádku a jsou moc krásné. Ještě jednou veliké díky paní Lucii Kořínkové za množství rad a trpělivost. Děkuji moc, Eliška

A + M

Proč jsem se rozhodla používat látkové pleny tady asi není třeba příliš rozvádět. Sama pocházím z více sourozenců a zkazky o tom, jaké práce vždycky bylo s mácháním, vyvařováním a žehlením mě spolehlivě přitáhly k plenám jednorázovým. Určitě to znáte. Jaké bylo překvapení, když jsem zjistila, že to tak vůbec být nemusí! S nadšením jsem se vrhla do pročítání návodů, diskuzí, reklam, obrázků...a týden jsem nemohla spát. Jak si mám jako vybrat?! Jak a proč jsem se nakonec rozhodla používat právě systém Bamboolik, to pro vás určitě bude zajímavější. Prošla jsem si fází, kdy jsem nakoupila od každého typu pleny jednu (chobotovka, AIO, vícevrstvá...) a měla jsem poměrně rychle jasno v tom, že si klidně připlatím za komfort buď AIO nebo SIO. Dítě už mi tou dobou odcházelo z přebalovacího pultu a tak akce "rychle-nasadit-plenu-než-bude-pryč-a-hlavně-ji-pořádně-dopnout" mě donutila nedělat kompromisy. Obrátila jsem se tedy na látkovou poradkyni firmy Bamboolik, Lucku Kořínkovou. Je to skutečně perfektní servis. Líbí se mi, že ty holky mají zkušenosti se všemi možnými typy plen a přesto (nebo právě proto?) s klidným svědomím doporučí Bamboolika pro celé plenkovací období. Líbí se mi, že jsem pleny viděla "přímo v akci" a během toho jsem dostala odpovědi na všechny své otázky. Líbí se mi, že když jsem se rozhodla do toho jít, měla jsem možnost celou sadu si sestavit na míru včetně typů povrchu a vzorů svrchních kalhotek. Líbí se mi taky, nakolik je přes systém látkových poradkyň výrobce blízko svým zákazníkům - podle mé zkušenosti z pracovního života je pro kvalitu výrobků zásadní neustálá zpětná vazba. Naprostá lahůdka k tomu už je pouze to, že firma je česká a zodpovědná:) Tuto referenci píšu dva měsíce od té doby, co jsme začaly s malou naplno používat Bamboolikovy pleny. Splňujou všechno, co jsem od nich očekávala. Manžel bez reptání pokračuje v ranním přebalování ("prostě jí to nasadím a zapnu, co jako"). Babička nadšeně šije šatičky, aby ladily ke kalhotkám. Prababička to doplňuje o pletené svršky (momentálně ji hecuju na vlňáčky). A v noci plena neprotekla na záda ani jednou a to mladá čůrá jako koroptev. Pleny používáme i na výletech, protože vždycky se najde někdo, kdo Vám je vypere a usuší (trochu reklamy: www.suchaplina.cz). A když ne, tak prostě sušíme kdekoli se dá:) Velice příjemně mě taky překvapil suchý zip - je opravdu pevný a nebojím se, že bude za chvíli po něm. Co se týče nákupu celé sady - na internetu Vám to nikdo nedoporučí. Ale pokud už máte aspoň trochu jasno v tom, co chcete, tak celá sada od jednoho výrobce je prostě klid a navíc ušetříte. Protože Bamboolikovi a těm zkušeným holkám věřím ;-) A. + M.