Seznamte se: Eva Šupčíková, látková poradkyně Bamboolik

06.06.2018

Vítejte u prvního dílu seriálu na téma látkové poradkyně Bamboolik, ve kterém vám budeme postupně představovat naše milé kolegyně formou kamarádského rozhovoru. 

Jako první bychom vám chtěli představit Evu Šupčíkovou, maminku (téměř) šestiletého Martínka a roční Marušky. Eva působí jako naše látková poradkyně v Olomouckém kraji, konkrétně v okrese Šumperk, ještě konkrétněji v Postřelmově.

Evina původní profese je speciální pedagožka raného věku. Pracovala jako poradkyně rané péče, později se začala věnovat lektorské činnosti (dozvíte se dále). Kdo byste se chtěli na Evču obrátit, můžete tak učinit na e-mailu info@aktivni-rodicovstvi.cz.

Bamboolik: Evi, jak ses dostala k látkovým plenám?


Eva: O tom, že budu používat látkové pleny, jsem byla přesvědčena již v prvním těhotenství, látkové pleny byly jasná volba. Tradičně se látkové pleny používaly ve všech generacích před námi, bylo proto jasné, že v tomto budu pokračovat i já.


Co je pro tebe hlavní důvod, proč používat látkovky?

S prvním synem byl důvod čistě zdravotní - odmítala jsem dopustit, aby byl syn balen do neprodyšných materiálů, které navíc mohly poškodit jeho plodnost.

V případě dcery bylo důvodů více, kromě zdravotních se jednalo také o důvody ekologické, zcela zásadně odmítám používat cokoliv, co by zahltilo naši planetu nerozložitelným odpadem. Z toho důvodu dcera nikdy nebyla v jednorázové pleně a taky jsem na její pokožku nikdy nepoužila jednorázový čisticí ubrousek.

Máš nějakou oblíbenou plenku?

Nejraději mám Bamboolikovu AIO vesmír :-) asi to má souvislost se synovou oblibou vesmíru :-)

Co tě přivedlo k tomu, že jsi se stala látkovou poradkyní Bamboolik?

Když měl syn rok a půl, začala jsem se věnovat pořádání kurzů pro rodiče s dětmi a chtěla jsem dělat i poradenství v oblasti látkových plenek. Moje kamarádka mě navedla na Bamboolika, který v té době začínal školit látkové poradkyně. Ozvala jsem se Radce, ta mi zavolala, v telefonu mě svým přístupem a milým projevem natolik okouzlila, že bylo jasno a já se za pár dní vydala do Brna na školení :-)

Kdybys měla jmenovat jen jednu věc, co tě na látkovém poradenství nejvíc baví?

Nejvíc mě baví předávání plenek maminkám :-) to, jak se jim rozzáří oči, když vidí nádherné vzory svrchňáků a ólinvanek :-D

Jaké další služby kromě látkového poradenství nabízíš?

Mám takové široké portfolio kurzů a seminářů pro rodiče s miminky a rodiče nastávající, vše v oblasti kontaktního a vztahového rodičovství.


Asi taková moje nejsrdcovější činnost, které se věnuji opravdu intenzivně, je laktační poradenství. Jsem laktační poradkyně o.z. Mamila, věnuji se individuálním konzultacím, pořádám předporodní přípravy, a také pravidelné podpůrné skupiny pro maminky.

S tím souvisejí kurzy šátkování, jakožto nezbytné součásti kontaktního rodičovství, kurzy masáží dětí a kojenců a taky kurzy znakování s kojenci a batolátky.

Současně se věnuji také psychomotorickému vývoji dětí, nabízím poradny o psychomotorickém vývoji dětí a kurzy vhodné manipulace s miminky tak, aby byl vývoj dětí maximálně podpořen.

Na facebooku mě najdete jako Aktivní rodičovství, na internetu pak na www.aktivni-rodicovstvi.cz.


Čím se spolehlivě odreaguješ?

Naprosto spolehlivě horkou vanou. Z čehož jasně vyplývá, že mi akutně chybí odreagování :-D

Máš nějaký vzkaz pro čtenáře na závěr?

Ať se nebojí pustit do látkových plen naplno. Jde, a navíc velice snadno, používat látkové pleny za všech okolností, na procházce, u lékaře, na návštěvě, tudíž bez nutnosti pořizování jednorázových plen. A pokud si nejsou něčím jisti, není nic jednoduššího, než se obrátit na látkové poradkyně. Jsou to všechno úžasné bytosti, zkušené, empatické a rády zodpoví jakoukoli otázku. Odborně a nezaujatě :-)

Děkujeme za rozhovor!