CO MŮŽETE CHTÍT A OČEKÁVAT OD LÁTKOVÉ PORADKYNĚ

06.01.2017

Lákají vás látkové pleny, ale nejste si jistí, které vybrat? Slyšeli jste, že je to moc náročné? Nebo už doma nějaké plenky máte, ale nemáte úplně jasno v tom, co k čemu použít, a zda plen vůbec máte dost? Ať už si kladete podobné nebo úplně jiné otázky ohledně látkových plenek, právě pro vás tu jsme. Látkové poradkyně. Hezký pojem, ale co přesně znamená?

Látková poradkyně je žena, maminka, často vícenásobná :) (není to však podmínkou), která má svou vlastní zkušenost s látkovými plenkami. Některé z nás pro vlastní děti používaly řadu značek a typů plen, některé jen jednu značku. Mnohé z nás mají zkušenost i s jednorázovými plenami, přinejmenším v kombinaci s látkovými. Jenže pouhá osobní zkušenost k tomu, abychom vám mohly radit, nestačí. Co od látkové poradkyně tedy můžete očekávat?

1. Kvalifikaci

Abychom se mohly stát látkovými poradkyněmi značky Bamboolik, musíme mít několikaměsíční osobní zkušenost s používáním látkových plen a projít vstupním školením. To je jen prvním ze systému neustálého vzdělávání, díky němuž si prohlubujeme kvalifikaci nejen v "plenkologii", ale i řadě dalších oblastí.

2. Naslouchání a pochopení

Pro látkovou poradkyni je velmi důležité dokázat se povznést nad vlastní zkušenost. Musíme být empatické, mít pochopení pro každého zákazníka a jeho rozhodnutí týkající se (látkových) plen. Každá rodina má jiné možnosti, přání a představy o tom, jak budou plenky používány. Někde se o miminko stará jen maminka, velmi často i tatínek, někde se hodně zapojuje babička nebo třeba hlídací teta. Pro někoho jsou nejdůležitější dezény, pro jiného finanční úspora. Látková poradkyně by přitom měla umět dobře poradit i těm zákazníkům, kteří vidí věci úplně jinak, než ona sama, mají zcela odlišné preference.

3. Vstřícnost a připravenost pomoci

S většinou zákazníků se setkáváme osobně. Pokud to (například z důvodu vzdálenosti nebo času) není možné, nebo potřebujeme doladit jen detaily, komunikujeme e-mailem nebo telefonem. Na jedno se můžete spolehnout vždy, ať máte "svou" látkovou poradkyni za bukem nebo 100 kilometrů daleko: že tu pro vás je po celou dobu používání plenek. Pokud se tak dohodneme, přijdeme k vám rády i na první přebalování miminka do látkové plenky. A obrátit se na nás můžete i kdykoli později, ať už e-mailem nebo telefonem nebo osobně. Rády vám cokoli znovu vysvětlíme, ukážeme, případně pro vás vyřídíme reklamaci nebo objednáme cokoli, co by se vám ještě líbilo.


Kvalifikované, vstřícné, empatické, připravené pomoci. Asi tak bych nás, látkové poradkyně, popsala.

Bára Stehlíková