Jana Džoganik - Jižní Morava

Bydliště: Brno /Černá Pole/

Oblast působení: Brno; po dohodě Opava a Polička a okolí

Tel: +420 775 915 522

E-mail: jana.dzoganik@gmail.com 

Odkud jsem?

Pocházím z Opavy, ale v roce 2010 jsem se za studiem odstěhovala do Brna, kde jsem po studiu začala pracovat. Do Opavy jezdím cca 1x za měsíc, stejně tak 1x za měsíc trávíme čas na chalupě poblíž Poličky.

Kolik mám dětí?

Zatím máme jednoho syna Kubíka (2019).

Jak dlouho používám látkové plenky?

O látkových plenách jsem začala uvažovat po narození syna kamarádky, která s nimi měla velmi pozitivní zkušenost. Mé rozhodování za mě vyřešily kamarádky, které mi na Baby shower daly půjčení novorozenecké sady, díky které jsem se utvrdila, že látkování je přímo pro nás. Prvních 10 dní jsem využívala jednorázové plenky, poté jsme přešli na látkové - první 3 měsíce půjčené novorozenecké, poté vlastní velká sada (látkujeme od podzimu 2019).

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Mám zkušenosti s novorozeneckou sadou MiniMimi od Bamboolika (AIO i AI2) - poté jsme přešli na univerzální sadu AI2 od Bamboolika včetně nočních plen. Dále využíváme také čtverce.

Co je mou profesí?

Jsem vystudovaná ekonomka a po škole jsem nastoupila do backofficu belgické banky, kde jsem pracovala 4 roky, než jsem šla na mateřskou (zabýváme se problémy s mezinárodními platbami). Během mateřské po večerech stále z domu vypomáhám kolegům v bance.

Co ráda dělám?

Ráda cestuji po ČR i po světě, čtu (když je malá chvilka), ale hlavně velmi ráda sportuji - především kolo, in-line, lyže a momentálně nejvíce procházky s kočárkem :-) Ráda se zabývám ZeroWaste a ekologií, kdy se snažím minimalizovat odpad, anebo jej efektivně třídit. Snažíme se doma přírodu co nejméně zatěžovat.