Eva Molčanová - Ústecko

Bydliště: Doubice

Oblast působení: Šluknovský výběžek, Děčín, Nový Bor

E-mail: evka@me.com

Tel: +420 739 395 770

Odkud jsem?

Pocházím z vesnice Ludvíkovice nedaleko Děčína. Po studiích jsem chvíli bydlela přímo v Děčíně. S manželem jsme ale před 9 lety natrvalo přesídlili do obce Doubice v národním parku České Švýcarsko, kde se nám moc líbí a měnit rozhodně nechceme.

Kolik mám dětí?

Děti mám dvě. Syna Vojtu a dceru Broničku.

Jak dlouho používám látkové plenky?

Syna jsem nelátkovala, přeci jen v roce 2010 ještě nebylo moc z čeho vybírat. Dceru látkuji cca od 2. týdne po narození, tedy od listopadu 2017. Rozhodnutí padlo jestě v těhotenství, kdy jsem měla dostatek času získat spoustu informací. Bamboolik byl jasná volba.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Plenek je spousta a kdo se v tom má vyznat? Ten, kdo má látkovou poradkyni! Díky té mé (Stáňa Musilová) jsem měla v Bamboolik systému jasno. Využila jsem zkraje půjčovnu MiniMimi a pokračujeme systémem AI2. Pár plenek AIO také máme, hlavně na parádu. Na noc jsme zůstali u kalhotkovek. K tomu zkoušíme i další značky, spíše ze zvědavosti. Bronička je občas takový pokusný králíček :-)

Zkušenost mám se značkami ByVeru, Yháček, Unuo, KatyVBaby, Anavy, Breberky, Šijemdětem, Majab, HaipaDaipa, Tea's. Svět plenek mě ohromně baví, takže nekončíme a zkoušíme dál. Bamboolik je ale stálá základna, která nikdy nezklame.

Co je mou profesí?

Vystudovanou mám střední pedagogickou školu v Litoměřicích, obor předškolní a mimoškolní pedagogika a následně UJEP v Ústí nad Labem, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Shrnuto - jsem "úča". Své profesi jsem se věnovala po celou dobu v Děčíně. Nyní jsem na mateřské dovolené a užívám si to, jak jen to jde.

Co ráda dělám?

Hlavně se věnuji rodině, s láskou. Manžel je pracovně dost zaneprázdněn, takže funguji jako taxikář, zahradník, ošetřovatel, krotitel, apod.

Ale když to jde, jako rodina provozujeme turistiku, i horskou. Věnujeme se našim dvěma čtyřnohým kamarádům a cestujeme. Cestování často spojujeme i s gastro turistikou.

A když jako jednou za přestupný rok vybyde čas jen a jen na mne, ráda čtu, hraji na klavír (to už je dávno), chodím na houby a v poslední době i fotografuji. Úplně nejraději spím, asi jako každá máma na mateřské.