Zuzka Janglová - Střední Čechy

Co ještě umím:

Maminkám poradím s jakou kosmetikou se o své miminko nejlépe postarat, jak si poradit s vyrážkou či ekzémem, nebo v čem a jak dobře vyprat.

Pomáhám na cestě za bezodpadovou domácností - pomalu, krůček po krůčku, s ohledem na to, že jsme každý jiný a domácnost "jakbysmet".

Mým heslem je zlatá střední cesta a mohu být nápomocná při výběru výbavy pro miminko, tak aby byli spokojení rodiče, miminko i peněženka.

Účastním se za Bamboolik tým pražských prodejních veletrhů For Babies a For Kids.

Reprezentuji Bamboolik na veřejných, prodejních a osvětových akcí (Festival Mini, GoKids Day, Světový týden nošení a další regionální akce).

Pořádám semináře na téma látkových plen v rodinných centrech (např. Kolín, Nymburk) či kavárnách (např. Kutná Hora).

V rámci Pomalé domácnosti šířím a propaguji myšlenku života bez odpadu (vlastní prodejna, pravidelné trhy, Blešák na vzduchu, Majáles, výstava pro životní prostředí MěÚ Kolín, články v tisku).

Od roku 2016 jezdím pravidelně na půlroční setkávání látkových poradkyň Bamboolik.


Absolvovaná školení:

BAMBOOLIK:

Údržba plen

Protékání a provlhání

Látkové pleny a psychomotorický vývoj dítěte (veden fyzioterapeutkou Mgr. Pavlou Brandovou)

Bamboolik Materiály

Tipy a triky s plenkami

Bamboolik Sady na míru

Bezplenková komunikační metoda a učení na nočník

Analýza zákazníka

Pozitivní komunikace


NOBILIS TILIA:

Víc než jen kosmetika - přírodní certifikovaná kosmetika

Přírodní kosmetika v těhotenství, při porodu a v péči o novorozence

Praktická aromaterapie pro každého


Bydliště: Kolín

Oblast působení: Kolín, Poděbrady, Nymburk, Kutná Hora, Čáslav, Uhlířské Janovice, Kostelec n. Černými lesy. Po dohodě Ostravice - okres Frýdek-Místek.

E-mail: zuzajangl@gmail.com

Tel: +420 732 232 061

Web: www.obchuudek.cz

Odkud jsem?

V Kolíně jsem se narodila, studovala, dojížděla z něj za studiem i za prací a zůstala s celou rodinou.

Kolik mám dětí?

Dva kluky Olivera (2012) a Matouše (2014) a holčičku Verunku (2016).

Jak dlouho používám látkové pleny?

O látkových plenkách jsem se dozvěděla ještě před narozením prvního syna, a tak je používaly všechny tři děti.

S jakými plenkami mám zkušenost?

Během plenkovacích období našich dětí jsem měla potřebu zkusit různé typy a vícero značek. Bamboolik nám však nakonec šuplík s plenkami ovládl :-).

Co je mou profesí?

Jsem studovaná kartografka a před narozením dětí jsem v tomto oboru také pracovala. Během rodičovské mě naplno pohltila ekologie a život bez odpadu, kterému se věnuji v rámci své kamenné prodejny, e-shopu i osvětových akcí jako Pomalá domácnost.

Co ráda dělám?

Miluju nicnedělání, jen tak být a pozorovat. Toulat se přírodou, pěšky i na kole. Zavrtat se pod deku s pěknou knížkou. A nedokážu žít bez ručních prací jako je šití nebo pletení. Je legrace, že jsem od přírody neskutečně lenivá a zároveň mě energie žene stále vpřed. 

Reference

od mých zákazníků

Šárka N.

Na plenkách oceňuji moc hezký design, velmi dobrou funkčnost, celkem jednoduchou údržbu (mám pračku i sušičku). Co se mi ze začátku nedařilo, bylo použití plenek u úplně malého miminka (narodilo se s váhou 3 kg). Plenky jsem vyzkoušela cca ve 2 týdnech a netěsnily kolem nožiček (protékala moč i stolička), navíc ten balíček miminku nebyl pohodlný, pohyb nožiček byl omezený, což se mu nelíbilo. Možná byla chyba v použití, nevím...Aktuálně má miminko přes 4kg a je silnější, plenky fungují skvěle, začala jsem systémem AIO, nyní jsem přidala i AI2 a sedí moc dobře, neprotéká nám už nic a jsem s plenkami velmi spokojená. Pohyb nožiček není pro mimčo omezen.Separační vložky jsem použila několikrát na začátku, ale při stoličce kojeného miminka se mi neosvědčily, stejně všechno protéká do savého jádra, takže budou na později.Velmi nápomocná mi byla prezentace produktů Bamboolik látkovou poradkyní Zuzkou Janglovou a instruktážní videa na internetu.Celkově hodnotím své rozhodnutí pro látkové plenky velmi kladně :)

Śárka N.


Magatovi

Pro používání látkových plen jsem se rozhodla ještě před narozením naší Anetky, hlavním důvodem byla snaha minimalizovat jednak množství chemie, se kterou miminko přijde do styku, jednak množství těžko rozložitelného odpadu, který zahlcuje přírodu. S plenkami od Bambooliku mělo pozitivní zkušenosti několik maminek v mém okolí, takže jsem se začala zajímat v první řadě o ně. Po bližším seznámení s nimi díky LP Zuzce Janglové jsem měla jasno a nepotřebovala se rozhlížet po jiných.

Anetce jsme pořídili velkou sadu AI2 plenek. Je pro mě praktické, že není nutné prát pokaždé celek plenky, ale pouze vnitřnívkládačky, svrchní kalhotky pak jednou za čas nebo v případě nehody. Vkládačky jsou i po půl roce praní stále krásně měkké a příjemné, žádné opotřebení na nich není znát. Na skvrny se mi osvědčilo jemné ruční zaprání žlučovým mýdlem, takže mám plenky stále i krásně bílé. Díky systému patentků mohu kalhotky průběžně přizpůsobovat Anetčině velikosti, a nemusím tak kupovat několik velikostí plenek či kalhotek, sada holčičce vydrží po celé její plenkovací období. Jediné, co jsem pořídila navíc, bylo několik Minimimi kalhotek, protože to malé miminko je přeci jen ještě citlivější. Anetka tak začala nosit látkové plenky den po příchodu z porodnice a věřím, že díky tomu jsem u ní nikdy nemusela řešit opruzeniny ani jiné kožní problémy. Ze začátku jsem jí dávala jednorázovou plenku, když jsme vyráželi mimo domov, ale postupem času jsem pochopila, že přeci není problém nachystat pár plenek s sebou a použité pak pohodlně donést domů v Bamboolik pytlíku.

Lidé v mém okolí se často diví, že používám látkové plenky, že si prý přidělávám práci. Mně ale nepřijde, že by pro mě látkování představovalo nějaké komplikace nebo práci navíc. Použitou plenku namísto koše odpadkového hodím do koše s víkem a přendání do pračky a následně sušičky jednou za dva dny zabere tak dvě minuty času, což mi život opravdu nekomplikuje. A sestavení plenky (kalhotky, vkládačky a separační vložka) je také záležitostí pár vteřin.

Za necelý půlrok látkování jsem nikdy nelitovala, že jsem se pro něj rozhodla. Plenky jsou samozřejmě objemnější než jednorázové, ale Anetce to rozhodně nijak nevadí a ještě to prospívá i jejím kyčlím. Jediné, na co je třeba více myslet, je výběr oblečení, ale za to ten dobrý pocit, že dělám něco jak pro svou dcerku, tak pro životní prostředí a ve výsledku i pro svou peněženku, určitě stojí. 

Markéta Samková

Dobrý den,

ráda bych se s Vámi podělila o moji malou velkou radost. Látkové pleny Bamboolik jsem měla vyhlédnuté už na prvního syna. Bohužel jsem se nechala od muže přemluvit a od látkování jsem upustila.

Syn má skoro 23 měsíců a v červenci čekáme druhé dítko. Tentokrát jsem se už nenechala odradit. Bylo to o to jednodušší, že se syna snažíme odplenkovat, a tak muž na látku přistoupil.

Objednala jsem tedy přes látkovou poradkyni Zuzku Janglovou celou velkou AIO sadu (kvůli manželovi, aby to měl jako jednoráz) a něco navíc. Než sada dorazila, na veletrhu For Kids jsem koupila na zkoušku i tréninkové kalhotky a savá jádra od jiné značky. Moc nám nevyhovovaly. Synovi se plenka hůře nasazovala a vůbec nějak špatně držela na zadečku.

Jakmile dorazila sada Bamboolika i s tréninkovými kalhotkami, hned jsme museli vyzkoušet. Plenka se mi mnohem lépe nasazovala a synovi i méně překážela. Dokonce mi ji i sám ráno nosí a říká "tuhle". Jsem z ní stále nadšena.

Další fáze zkoušení látky u nás nastala v noci. Syn už kupodivu vydrží celou noc bez čůrání, ale ráno, jak se vzbudí, okamžite vypustí celý obsah svého močového měchýře do pleny. Papírové pleny toto už opravdu nezvládly pojmout. Muž opět sděloval své obavy, ale svolil to vyzkoušet. Pěkně jsem vycpala noční kalhotovku a ejhle, ráno ani kapka mimo. Mé nadšení každým dnem sílí. V látce už zvládáme delší pobyty venku a s údržbou plen nemám sebemenší problém. Jen se mi někdy v pračce suché zipy nalepí na jiné plenky i přes použití protizipů, ale to je zatím jen jediná malá výtka.

Tímto bych také chtěla velice poděkovat Vaší látkové poradkyni Zuzaně Janglové, která se mnou měla svatou trpělivost při vybírání sady a s klidem a ochotou odpovídala a stále odpovídá na mé dotazy a žádosti o radu.

Další resumé budu moci napsat, až se nám narodí druhý potomek a sadu vyzkouším i na malém miminku. Ale už teď mohu říci, že s Bamboolikem jsem rozhodně nešlápla vedle a jeho systém mi vyloženě sedl. Proto velice děkuji za to, že vyrábíte tak skvělé a hlavně funkční plenky!

S pozdravem a díky

Markéta Samková