Tereza Vanečková - Střední ČechyKDE MĚ NAJDETE:

Bydliště: Český Brod

Oblast působení: Kolínsko, Nymbursko, Praha

E-mail:
dulaterka@gmail.com

Tel: +420 608 176 169

Web: dulaterka.cz

FB: www.facebook.com/dulaTerka/


CO JEŠTĚ UMÍM:

Ráda poradím s kojením malých i větších dětí, jsem certifikovaná laktační poradkyně Mamila o.z.

Můžu pomoci s přípravou na porod, či zpracováním porodního zážitku, jsem certifikovaná dula České asociace dul.

Pravidelně od podzimu 2015 se účastním veletrhů pro děti For Kids a For Babies v Praze a Pro Dítě v Brně na stánku Bamboolika.

Mám zkušenosti s prezentováním na osvětových a prodejních akcích (Dětský prodejní Festival Mini, GoKids Day, Světový týden respektu k porodu) i v mateřských a rodinných centrech (Uhlíček v Uhlířských Janovicích, RC Milovice, RC Hvězdička Kolín).

Od zimy 2016 se pravidelně účastním Bamboolikových čochů, které se konají dvakrát ročně a během kterých prochází látkové poradkyně různými školeními.

Za rok 2017 jsem získala ocenění Látková poradkyně roku.


Absolvovaná školení:

Údržba plen

Protékání a provlhání

Látkové pleny a psychomotorický vývoj dítěte (veden fyzioterapeutkou Mgr. Pavlou Brandovou)

Bamboolik Materiály

Tipy a triky s plenkami

Bamboolik Sady na míru

Bamboolik Sady pro dvojčátka

Bezplenková komunikační metoda a učení na nočník

Analýza zákazníka

Pozitivní komunikace


PÁR SLOV O MNĚ:


Odkud jsem?

Narodila jsem se v Praze, kde jsem prožila víc jak 24 let svého života. Od narození dětí žijeme s manželem v menším městě v blízkosti Prahy.

Kolik mám dětí?

Jsem mámou 3 letních dětí, starší syn se narodil v červenci 2011, dcerka v červenci 2013 a nejmladší syn v červnu 2015.

Jak dlouho používám látkové plenky?

Během skoro 6ti let nepřetržitého přebalování jsem měla dost času vyzkoušet různé systémy i výrobce a otestovat je na svých dětech a jsem za tuto možnost ráda. Nejvíce jsem si oblíbila variabilní AI2 systém Bamboolik a i proto jsem látkovou poradkyní Bamboolik :)

S jakými plenkami mám zkušenosti?

V začátku s prvním synem jsem vyzkoušela různé systémy, ale sedl mu až AI2 systém od Bamboolika. U dcery jsem asi dva měsíce používala čtverce, poté jsem vyzkoušela kapsovky různých značek, ale opět jsem ráda vyndala AI2 Bamboolika po synovi, protože mi nejvíc vyhovovaly. U třetího dítka zkouším i AIO společně s AI2, a světe div se, opět Bamboolik :-D

Co je mou profesí?

Jsem dula, laktační poradkyně a lektorka nošení dětí v šátku. Provádím své klientky těhotenstvím, porodem a začátky mateřství. Jsem pro ně psychickou oporou a přítelem na telefonu.

Co ráda dělám?

Ráda se jdu projít s dětmi, čtu si dobrou knížku nebo odpočívám na vzdělávacím kurzu.

Moje články

Bonding - být ještě chvíli spolu

Prvního syna mi odnesli na rutinní vážení a měření prakticky ihned po porodu, zpátky se mi vrátila klasická "vánočka", ze které byl vidět jen obličej. Věděla jsem, že to příště chci jinak, a proto jsem pátrala po dalších možnostech. 

Dula, kterou jsem si vybrala jako doprovod k druhému porodu, mi nabídla bonding a vysvětlila přínos pro mě i dcerku. Měla jsem okamžitě jasno: přesně takhle bych to chtěla! Bonding jsme si užili naplno: byl jako krásná třešinka na dortu, taková odměna za celý porod. O čem to mluvím?

Rozhovor s dulou: Bonding

Terka Vanečková je Bamboolikova hotline, Terce se dovoláte, pokud nám zavoláte :-) Kromě toho je také Bamboolikovou látkovou poradkyní, dulou a zkušenou mámou tří ratolestí. 

Využili jsme tedy její profese a zeptali se na pár věcí ohledně bondingu.

Reference

od mých zákazníků

Kolenovi

Dobrý den,

rádi bychom moc poděkovali paní Terce Vanečkové za její poradenství. Paní Terka nám pomáhala přes mail s naším problémem (protékající pleny u mimina) a ochotně nás i navštívila. Díky ní jsme to nevzdali a její krátká návštěva nám nesmírně pomohla. Za patnáct minut s úsměvem vyřešila všechny zdánlivě drobnosti, pro které se nám dlouhodobě nedařilo pleny správně používat. Moc jí tímto děkujeme za její odborný a milý přístup a doporučujeme všem rodičům její péči a pleny Bamboolik. :)

S přátelským pozdravem,

Kolenovi  


Soňa a Maxík

Jak jsem začala s látkovými plenkami 

Ani už nevím, kde vznikl prvotní čin začít se zajímat o látkové plenky. Ale připlul za mnou za 5 minut dvanáct. Rozhodla jsem, když bude další miminko, budu používat látkové pleny. Na internetu jsem četla různé články, zajímala se, sledovala recenze maminek látkařek a koukala, kde by byla nějaká zajímavá přednáška v okolí. Nikde nic. Takže jsem se stala samoukem. Manžel mi to ze začátku rozmlouval, ale po čase rezignoval. Látkové plenky mě uchvátily. Věděla jsem, že pro moje miminko to bude nejlepší a nejrozumnější varianta. Na jaře jsem objevila na těhotenském testu dvě čárky a začla jsem se radovat, ale i bát se o moje nenarozené miminko. Jak se říká, že první tři měsíce jsou rizikové, tomu já nevěřím. U mě bylo celé těhotenství rizikové. Doma jsem si postupně skládala látkovou výbavičku pro moje miminko a těšila jsem se na jeho příchod. 

Na podzim 2015 jsem na internetu objevila pozvánku na přednášku o látkových plenkách. Konala se v Kutné Hoře v kavárně pro maminky a já jsem začala přemlouvat mého manžela, že na tu přednášku moc musím. Potřebovala jsem ještě nějaké informace a takhle bych to měla naživo. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli používat čtverce nebo jiný systém. Přednášku vedla látková poradkyně od Bambooliku, paní Tereza Vanečková. Moc sympatická maminka a hlavně díky ní jsem se rozhodla vyzkoušet základní pleny od Bambooliku. Ukázala mi systém jak správně látkovat a já jsem za to strašně ráda. Tak jsem místo čtverců pořídla na zkoušku základní pleny. Systém se mi moc líbí. Paní Tereza mi udělala první objednávku. A já ji za pár dní měla doma. Ale pro moje rizikové těhotenství jsem skončila dříve v porodnici, takže plenky přebíral manžel. S paní Terezou jsem stále v kontaktu a pokaždé mi správně poradí. Bez ní bych se rozhodla asi úplně jinak a možná bych to látkování i vzdala. V porodnici jsem zjistila, že jsem vyhrála od Bambooliku dárkový poukaz z jedné soutěže. Přemýšlela jsem, co za něj pořídím. Nakonec jsem pořídila AIO s ptáčky. Jsou moc nádherné a Maxíkovi moc sluší.

Bamboolik ráda doporučuji pro jeho snadnou aplikaci, které se nemusí bát ani tatínkové.

Soňa a Maxík


Markéta a Vanda

Latkovani jsem se uprimne bala,at uz predstavy o "zabaleni" ditete do plen,tak te prace,prani,schnuti...celkove jsem mela pocit,ze se dvema detma,dvoupatrovym barakem a dennim varenim to nemuzu zmaknout,ale Vandicky opruzeniny se zhorsovaly,tak mne to donutilo a diky bohu za to.
Dnes?Vandicka nevi,co je to cerveny nebo dokonce natekly zadecek.Postupem jednoho tydne jsem si zvykla na postup praci,jako ze kdyz plinky sundam,hned slozim a nacvakam sava jadra,at uz je to rovnou pripravene.Taky likvidace eventualni katastrofy cas skutecne nezabere,takze nemam pocit,ze by mne latkovani casove omezovalo a pere pracka.
SIO system je fajn svoji variabilitou a svrchnaky diky lemum jeste nikdy neprotekly.All in one je pohodicka,v obojim Vandicka vydrzi az 3hodky a diky fleece separacce se neciti mokra.Jedine,co mi na all in one chybi,jsou lemy na svrchnich kalhotkach.Uz nam parkrat protekly.Jinak za me latkovani je pecka.A poloprazdna popelnice po tydnu mluvi taky za vse.
A co se naseho setkani tyce,tak bych Terezku urcite doporucila kazde sve kamosce,ktera by o ukazku plenek stala.Domluva po telefonu a do tydne jsme se sesly v kavarne,kde me bylo vse polopaticky a hlavne prakticky ukazano,dotazy zodpovezeny do jednoho.Hlavne je skvele slyset vlastni zkusenosti,at uz ohledne prani a schnuti.Taky mnozstvi objednanych plenek,protoze bych sama tapala a jen se domnivala,kolik ze toho asi potrebuju.Terezka je fajn a komunikativni,poradkyne jak ma byt :)
Dekuji Bambooliku za supr plinky.

Marketa a Vanda


Jana Bednářová

Dobrý den,
ráda bych Vám poslala svou recenzi na látkové plenky Bamboolik. Když jsem přemýšlela o tom, jaké plenky chci pro své miminko používat, byla mi inspirací moje kamarádka Tereza Vanečková. Používala látkové plenky Bamboolik a mě naprosto uchvátili. Jednak jsem chtěla ekologické řešení s ohledem na přírodu, ale také řešení bez nutnosti neustálého nákupu plen v obchodě.
Látkovky byly tedy jasnou volbou. Když se pak Terka stala Vaší látkovou poradkyní, měla jsem vyhráno :). Sešli jsme se přímo u mě doma a krásně si popovídali a vše mi vysvětlila. Hned jsme si plenky objednaly těšili se na ně. Nyní již mám doma všechno připraveno a už jen čekáme až se náš maličký narodí a budeme moci plenky vyzkoušet. Tímto bych tedy ráda poděkovala a vstřícnost a tak důmyslný systém látkových plenek.

S pozdravem

Jana Bednářová


Petra

Delší dobu jsem o látkových plenkách přemýšlela. Lákalo mě to vyzkoušet, ale pokaždé, když jsem sedla k internetu, byla jsem po půl hodině pročítání všech informací bezradná a frustrovaná. Dostala jsem tip na Bamboolika, který je prý vhodný pro štíhlé děti. Spojila jsem se s látkovou poradkyní Terezou Vanečkovou, která rychle zareagovala a během 2 dnů mi u mě doma všechno vysvětlila a ukázala. Jsem příjemně překvapená, že přechod na látkové plenky byl tak jednoduchý. Používám systém AI2, se kterým nemá problém při přebalování ani tatínek. Zpětně mě trochu mrzí, že jsem se k tomu neodhodlala dřív, protože synovi už budou 2 a s pomocí tréninkových kalhotek docela dobře chodí na nočník. Noční plena je heboučká a moc příjemná na dotek. 

Celkově mám z látkovek lepší pocit než z papírových plenek. Látkovou kdykoliv bez premýšlení vyměním, nenosím plínky z obchodu, nemám doma plný koš odpadu. I po finanční stránce to dává smysl. Kamarádky mi doporučovaly, ať pořídím různé plenky různých značek, abych zkusila, co mi bude vyhovovat. Časem u druhého dítěte určitě neodolám a vyzkouším další, zatím jsem ale s Bamboolikem spokojená.

Petra


Michaela Chudobová

Dobrý den, ráda bych s Vámi sdílela radost a spokojenost z nákupu látkových plenek Bamboolik, které mi představila moc milá a ochotná Tereza Vaněčková. Jsem maminkou poprvé, takže jsem zkoumala co vše je pro miminko potřeba a samozřejme jsem chtěla mít ode všeho tu nejlepší variantu. Nejprve jsem měla co se plenek týče tak nějak jasno..prostě vyzkouším různé značky jednorázových plen a uvidím, ktere budou vyhovovat. Do doby, než jsem zjistila, že existují moderní látkové pleny, se mi pod pojmem látkové plenkay vybavily ty, které používali moji rodiče na mě a mé sourozence. O moderních látkových plenkách jsem se dozvěděla z časopisu a zaujaly mě hned na první dojem, protože vypadaly vzhledově úžasně a dále pak po přečtení více informací i tím, jak jsou oproti jednorázovým plenkám po finanční stránce mnohem výhodnější a je ještě navíc ušetřeno životní prostředí. 

Dostala jsem se přes mou sestru k možnosti sejít se s látkovou poradkyní Terkou Vaněčkovou a vzhledem k mému nadšení a odhodlání plenky pořídit, jsem byla moc ráda, že plenky uvidím naživo a nebudu kupovat zajíce v pytli. Sešla jsem se s Terkou v kavárně a nejen, že to bylo moc milé setkání a posezení u kávy, ale Terka mi ukázala všechny varianty plenek, jak fungují (nejen na panence, ale i na svém roztomilém synovi) a vysvětlila co a jak. Ukázala mi i všechny další věci, které si mohu, nebo je potřeba, k plenkám pořídit. To, co jsem četla na internetu, mi Terka potvrdila v praxi, takže jsme spolu rovnou sestavily velký set plenek (mohla jsem vybrat vzory dle libosti) a vše k nim potřebné. Pak už jsem se jen těšila, až mi všechny ty krásné plenky dorazí domů. Jelikož se mi líbily ještě některé vzory ze staré kolekce, Terka byla tak ochotná, že si dala tu práci a sehnala mi je. 

Přišel dlouho očekávaný den - den narození mé dcery Barborky. Porodnice vyžadovala po maminkách na dobu pobytu v porodnici pouze pleny jednorázové a tak jsem používala ty a když jsem se vrátila z porodnice domů, vrhla jsem se do používání plen látkových. Měla jsem obavy, protože mě někteří známí (, kteří jako většina lidí nemají o látkových plenkách téměř žádné informace, nebo vůbec neví, že existují) od látkových plen odrazovali. Když jsem vyzkoušela první plenku AIO, byla jsem nadšená. Pak jsem vyzkoušela ještě svrchní kalhotky s vkládací plenou a to bylo další nadšení. Nejen, že díky nastavitelné velikosti perfektně sedí, ale ani neprotečou, napomáhají správnému vývoji kyčlí, vypadají úžasně a s Barunkou ještě šetříme životní prostředí i penízky :-) jednorázových plen se za těch pár dnů vyhodilo nespočet - takže finančně velmi náročné, o množství odpadu ani nemluvě a navíc dítěti neprospívají. Látkové plenky Bamboolik a skvělou, milou a ochotnou látkovou poradkyni Terku mohu všem vřele doporučit!;-) S pozdravem

Michaela Chudobová


Jana Bednářová

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o svou zkušenost s plenkami Bamboolik. Látkové plenky jsem si vybrala a po poradě s Terkou Vanečkovou jsem se rozhodla pro Bamboolik. Dlouho jsem se k nim nedostala, kvůli komplikacím po porodu, takže jsem mohla srovnat výhody jak jednorázových plen tak látkových. Je pravdou, že jednorázové plenky jsou jednodušší, jak na skladování tak na "údržbu", ale samotnou mě překvapilo, kolik jich je třeba a kolik to všechno stojí. Nyní používám jen látkové plenky a musím říct, že se to nedá srovnat. Je pravdou, že pokud je plenka pokakaná, dá více práce její "likvidace", ale stojí to za to. Cenová výhodnost je super a přírodní materiál pro naše miminko je nedocenitelná výhoda. Takže za mě je můžu jednoznačně doporučit.

S pozdravem

Jana Bednářová