Olina Králová Ježková - Praha

Bydliště: Praha 9 - Hostavice

Oblast působení: Praha 8, 9 a 14

E-mail: ojezkova@yahoo.co.uk 

Tel: +420 774 289 405

Odkud jsem?

Narodila jsem se v Praze a žiji tu většinu svého života. Na rok jsem si vyzkoušela život v zahraničí (Velká Británie) a život na vesnici na Moravě.

Kolik mám dětí?

Mám dva syny Matyáše a Samuela, naštěstí s námi žije ještě fenka Daisy, abych na ty tři chlapy nebyla úplně sama :)

Jak dlouho používám látkové plenky?

Látkovat jsme začali s prvním synem hned po návratu z porodnice a vydrželo nám to až do jeho odplenkování. Základem naší výbavy byly bavlněné čtverce v kombinaci s PUL svrchními kalhotkami a na noc noční plenka a vlněné kalhotky. S druhým synem pokračujeme stejně, část výbavičky zdědil po starším bratrovi, ale větší část má novou - u druhého dítěte už jsem měla víc zkušeností a také jsem počítala s tím, že bude méně času, takže jsem pořídila na den jednodušší systém AI2.

Co je mou profesí?

Jsem účetní a daňový poradce, i na mateřské dovolené v tomto oboru pořád pracuji, i když v omezené míře a z domova jen tak, jak to s dětmi jde. Při práci jsem vystudovala humanitní vědy na Univerzitě Karlově hlavně proto, že mě tato oblast zajímá a ráda se učím nové věci. S narozením dětí jsem se víc začala věnovat tématům, která s dětmi souvisí, absolvovala jsem kurz laktační poradkyně Laktační ligy, instruktorky šátkování Trageschule a školení látkových poradkyň Bambooliku. Věnuji se také poradenství v těchto oblastech a pořádám kurzy. Do budoucna bych chtěla ještě dokončit kurz poporodní duly a v rámci této profese pomáhat maminkám s kojením, vázáním do šátku a látkováním.

Co ráda dělám?

Baví mě lektorování kurzů pro rodiče. Jinak také ráda chodím na pěší výlety, čtu, koukám na filmy, cvičím jógu a dělám lovecký výcvik s mojí labradorkou Daisy. Od té doby, co mám děti, mě také čím dál tím víc baví odpočívat a nedělat vůbec nic :)