Magda Tomanová - Pardubicko

Bydliště: Klášterec nad Orlicí

Oblast působení: Žamberk, Letohrad, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Ústí nad Orlicí, Rokytnice v Orlických horách, Rychnov nad Kněžnou, Vamberk a okolí

E-mail:
pa.magdalenatomanova@gmail.com

Tel: +420 603 751 066

Odkud jsem?

Pocházím z malé vesničky Nekoře, která se nachází v podhůří Orlických hor. Po studiích jsem se vdala a přestěhovala do rodné vesničky mého manžela do Klášterce nad Orlicí. Klášterec se nachází na začátku Pastvinské přehrady a Nekoř na konci.

Kolik mám dětí?

Zatím máme dva chlapce 7/2015 a 5/2017. Rádi poznávají svět kolem nás :)

Jak dlouho používám látkové plenky?

Honzík byl v látkových plenkách hned po příjezdu z porodnice domů. Měl velice rozsáhlou novorozeneckou vyrážku, takže látkové plenky pro něho byli mnohem příjemnější a já jsem byla opravdu ráda, že jsem s látkovými plenkami počítala už během těhotenství. Mladší Kubík měl také látkovou plenku hned, jak jsme přijeli z porodnice.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Jelikož i moje maminka používala na všechny čtyři děti látkové pleny, tak to pro mě byla spíše samozřejmost. Měla jsem několik málo klasických čtverců ještě po nejmladší sestře, ale věděla jsem, že nám to stačit nebude. Náhodou jsem u lékaře v čekárně narazila na leták Bamboolika, který mě zaujal natolik, že jsem kontaktovala paní Ivu Veselou a jela se na plenky podívat. Bamboolikovy plenky se mi zalíbily, tak jsem si je koupila a používala. A pro naší velikou spokojenost je používám dále a kombinuji je občas i s klasickými čtverci. Jiné značky jsem nezkoušela, ani jsem pro to neměla důvod.

Co je mou profesí?

Vystudovala jsem porodní asistentku v Olomouci. Po studiích jsem nastoupila na novorozenecké oddělení v Pardubické nemocnici, kde jsem strávila necelý rok a hurá na mateřskou. Až děti půjdou do školky a já se vrátím zpátky do práce, tak bych ráda pracovala v oboru, který jsem vystudovala. Takže na porodním sále, šestinedělí nebo gynekologii. Nyní v rámci centra "Cesta pro rodinu" v Žamberku vedu předporodní kurzy, což mě velice naplňuje, protože mohu předávat svoje profesní i vlastní zkušenosti a dodat maminkám sílu věřit v sebe sama.

Co ráda dělám?

Velice ráda jezdím na kole, pěstuji kytičky na zahrádce a na skalce. Ráda si přečtu nějakou zajímavou knížku. Nejvíce času teď s radostí věnuji našim dětem.