Michaela Valentová

Jméno: Michaela Valentová

Bydliště: Šumperk

Oblast působení: okres Šumperk, okres Ústí nad Orlicí

E-mailvalentova.michael@gmail.com

Telefon: 605055173

Webwww.sumperskaspajzka.cz

Odkud jsem?

Pocházím z Horní Čermné u Lanškrouna, chvíli jsem žila kvůli studiu v Olomouci a v Praze. Jeden semestr jsem studovala v Barceloně a půl roku jsme s přítelem, teď už manželem, cestovali v USA. Nakonec jsem zakotvila v Šumperku, rodném městě mého manžela.

Kolik mám dětí?

Mám syna (2021) a dcerku (2023). Mám zkušenost i s látkováním dvou zadečků zároveň.

Jak dlouho používám látkové plenky?

Látkové plenky používáme pro děti hned od příchodu z porodnice. Byla to pro nás jasná volba, protože jsme s manželem oba zapálení do ekologie a udržitelného života.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Hned na začátek jsme koupili střední sadu Bambooliků. Doma jsem měla dále poděděné další pleny od Petit Lulu a také nějaké bez značky. S Bamboolikem jsme ale byli nejvíce spokojení a nyní už používáme pouze vkládačky a svrchní plenky od Bambooliku. Občas proložím i klasickými čtvercovými plenami, ale jen v případě, když nestíháme prát/sušit.

Co je mou profesí?

I když jsem studovala obor sociální a humanitární práce, tak jsem před otěhotněním v Šumperku otevřela bezobalový obchůdek Šumperská Špajzka. Mojí hlavní motivací a dnes už i životním stylem je koncept zero waste, ochrana přírody, redukce odpadů a zamyšlení se nad tím, jestli současný konzumní styl společnosti je do budoucna udržitelný. V obchůdku máme možnost zakoupit si látkové plenky na zkoušku a po konzultaci rádi objednáme větší množství na míru.

Co ráda dělám?

Od malička jsem umělecká duše. Mám ráda tanec, zpěv, divadlo. Ať už jsem aktérem já nebo se jen dívám. K tomu si ráda čtu a baví mě se starat o rostliny na zahradě a zvelebovat naše bydlení. Na vše z toho je teda nyní o dost méně času, takže se nyní snažím být přeborníkem v organizaci času. 🙂 V současné době hlavně relaxuji při běhání nebo jiném sportu a procházkami v přírodě a kopcích našich blízkých Jeseníků.