Michaela Pírková - Olomoucko

Bydliště: Olomouc

Oblast působení: Olomouc a okolí, po domluvě i Litovel, Uničov, Šternberk, Lipník nad Bečvou 

E-mail:
michaelapirkova253@gmail.com

Tel: +420 605 457 059

Odkud jsem?

Narodila jsem se v Olomouci, kde jsem do svých patnácti let žila, ale většinu času jsem trávila na vesnici u babičky, pár kilometrů od Olomouce, kam jsme se s rodiči nakonec přestěhovali a kde nyní i se svým synem žiji.

Kolik mám dětí?

Zatím jen syna Marečka, který se narodil v červnu 2015, ale věřím, že nezůstane jedináčkem :).

Jak dlouho používám látkové plenky?

Až v porodnici jsem si uvědomila, že vlastně jednorázové pleny vůbec používat nechci. Zavolala jsem mé mamince a poprosila jí, aby mi z půdy přinesla a přichystala čtverce ještě po mně. První měsíc jsem jela 50:50, ale jen co jsem si dostatečně doplnila výbavu, používala jsem a dodnes používám výhradně látkové pleny.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Začínala jsem s klasickými čtvercovými plenami a postupně si rozšiřovala výbavu o různé systémy (VV, AIO, SIO(AI2), kalhotovky, chobotovky, různé noční plenky, plenky na "snappku"...), ale i značky. Během pár měsíců jsem vyzkoušela vše a nakonec mně, ale i synovi nejlépe sedly systémy AI2 a AIO.

Co je mou profesí?

Je to celkem paradox, ale před profesí mámy na plný úvazek jsem pracovala ve společnosti, která vyráběla dětské jednorázové plenky, dámské vložky a tampóny apod. A z velké části to přispělo k tomu, proč jsem se rozhodla přejít na látkové pleny a dívat se na svět víc ekologicky :).

Co ráda dělám?

Moc ráda načerpávám energii v přírodě a tak často se synem v šátku nebo nosítku podnikám horské túry. A když mám energie dost, tak ji ráda používám k vaření, pečení, učení se nových věcí a v neposlední řadě také dost energie věnuji svému synovi. A když večer spí, já si ráda sednu k nějaké knížce nebo oblíbené hudbě.