Olga Machalová - Střední Čechy

Bydliště: Doubravčice u Českého Brodu

Oblast působení: Český Brod, Praha - východ: Úvaly, Říčany, Mukařov, Roudnice nad Labem/ po včasné dohodě příležitostně Karlovarsko, Sokolovsko.

E-mail: Olga.Cer@seznam.cz 

Tel: 723 044 099


Odkud jsem?

Pocházím z Roudnice nad Labem. Pod Říp patří mé srdce a vítám každou záminku se tam vracet. Za pár měsíců se budeme s manželem a synem po několika letech strávených kvůli práci v Praze stěhovat do domku kousek od Českého Brodu.

Kolik mám dětí?

Jednoho syna Šimona, ale rádi bychom v budoucnu ještě jeden "kousek".

Jak dlouho používám látkové plenky?

Od návratu domů z porodnice, tedy cca od synových dvou týdnů. Rozhodnutí, že budeme látkovat jsme udělali s manželem už někdy kolem 5. měsíce těhotenství a důvodem bylo především synovo zdraví. Vše ostatní, ať už finanční, ekologická nebo estetická stránka věci, byl jen bonus, ne prioritní aspekty...to vše až později :-)

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Ze svého okolí a od ostatních látkujících maminek se staršími dětmi samozřejmě znám několik dalších značek látkových plenek, ale za sebe říkám, že jsem se s Bamboolikem trefila na první dobrou, a nebyl tedy důvod nějak zběsile zkoušet dále a jinde. Syn se narodil o několik týdnů dříve, byl tedy opravdu maličký, a i tak jsme to hned od návratu z porodnice zvládli s látkovkami MiniMimi. Malé plenky jsme tedy dokupovali narychlo až po synově narození, protože s předčasným porodem přece jen moc dopředu nepočítáte. O půjčovně MiniMimi plenek jsem v té době bohužel nevěděla, ale nevadí, protože se po nějakou dobu dají využít i u donošených dětí a je to přece jen o něco komfortnější, než rovnou plenky univerzální velikosti. Takže jsou zabalené a čekají na druhátko (snad :-)). Velkou sadu AI2 jsme měli doma už s předstihem a používáme ji cca od 4. měsíce/ 5 kilo. No a několik AIO kalhotek už byl potom spíše rozmar, protože co si budeme povídat, třeba takový "Vesmír" nebo "Draci" jsou prostě k sežrání. Takže jsem nakonec objednala ještě AIO, abychom vyzkoušeli i druhý Bamboolikův systém a mohli ostatním maminkám fundovaně poradit.

Co je mou profesí?

Po gymplu jsem šla cestou právnického univerzitního vzdělání, ale po 6 semestrech jsem své priority přehodnotila a řízením osudu se dostala do oblasti zařizování interiérů, kde se pohybuji od začátku svého výdělečně-činného života až doteď. Díky svému muži a této práci jsem se z výhradně humanitně zaměřeného tvora stala tvorem, který je občas poměrně zdatný i technicky a umí v tomto oboru vzdělávat ostatní. V omezené míře se interiérům, hlavně tedy interiérovým dveřím, věnuji i teď při rodičovské.

Co ráda dělám?

Protože mám momentálně mírně "vykojeno", tak aktuálně je mou nejoblíbenější činností pozorování synka při všem, co dělá, jak roste a objevuje svět. Prostě mě to fascinuje :-) Jinak ale moc ráda čtu, hraju tenis a trávím čas se svými nejbližšími.

No a v neposlední řadě moc ráda šířím dál věci a myšlenky, které podle mě dávají smysl a je v nich budoucnost, což moderní látkové plenky jednoznačně jsou. Přála bych si dalším maminkám a tatínkům ukázat, že balit dítko do látkovek neznamená nějaký způsob alternativního rodičovství, že až na výjimky nepoužívají látkovky žádní "lesní lidé" nebo fanatičtí ekologové, že látkovat může bez nějaké velké námahy normální, moderní rodina, která jen trošku myslí na budoucnost.