Zuzana Friesová - Moravskoslezsko

Bydliště: Ostrava - Heřmanice

Oblast působení: Ostravsko, Karvinsko a přilehlé okolí - po dohodě dojedu v podstatě kamkoliv v kraji

E-mail:
zuzana.friesova@seznam.cz

Tel: +420 723 009 756

Odkud jsem?

Z regionu razoviteho.

Kolik mám dětí?

Jednoho neposedného chlapečka (*listopad 2014) a jednu fantastickou holčičku (*listopad 2016).

Jak dlouho používám látkové plenky?

Od příchodu z porodnice, to měl syn čtyři dny.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

S několika značkami, s čtvercovými, vícevrstvými, tvarovanými, kalhotkovými, AI2... Takový průřez trhu.

Co je mou profesí?

Vystudovaná stavební inženýrka, zaměstnáním projektantka ocelových konstrukcí. Aktuálně máma na plný úvazek.

Co ráda dělám?

Spím. Čtu a koukám na filmy a seriály. Tancuji a cvičím jógu. Chodím do přírody, nejlépe s dětmi a manželem. Také ráda cestuji, i když to je momentálně "dočasně pozastaveno". :-)

Reference

od mých zákazníků

Zuzka s manželem a dcerou, V.M.

Po příchodu z porodnice jsem byla jako prvorodička hodně nejistá a první týden jsem používala jednorázové plenky jako v porodnici. Přebalování mě ale netěšilo, i vzhledem k množství vyprodukovaného odpadu a mojí touze látkovat, která se objevila už v těhotenství. Dost věcí jsem si načetla na internetu, měla jsem i pár látkových plínek a šuplík čtvercovek, ale nevěděla jsem jak začít a moje okolí mě spíš odrazovalo.Rozhodla jsem se vyhledat si látkovou poradkyni, která by byla ochotná přijet až ke mně domů. Bylo to velmi snadné. Vybrala jsem si paní Zuzku Friesovou, oslovila ji e-mailem. Sjednat si návštěvu bylo dílem okamžiku :) Do mailu jsem jí napsala co už mám a jaká je moje představa. Pak už jsem se jen těšila na spolupráci. Byla jsem motivovaná a začala dávat miminku novosklad a svrchní kalhotky.Návštěva proběhla v přátelském duchu a bylo dostatek prostoru na dotazy a praktické ukázky. I manžel se nakonec zapojil do debaty :) Otevřeli jsme i téma bezplenkové metody - všem maminkám chci doporučit občasné podržení miminka v klubíčku nad kyblíčkem. Je to opravdu usnadnění péče. Paní Zuzka nám poradila jak začít, dodala odvahu a my se rozhodli vyzkoušet nějaké Bamboolikovy plenky a jeho systém. Všechno úplně v klidu a pohodě.Od paní Zuzky jsem se dozvěděla i o zdravotních aspektech. Nyní mě přebalování více baví. A vidím, že i částečné látkování má smysl. Na noc zatím dávám jednoráz... ale už jsem si oblíbila fleecovou separační vložku, která udrží miminko v suchu. Chci všechny povzbudit, není to pracné a máte dobrý pocit ze sebe i děťátka, nemluvě o finanční úspoře.. nebojte se poznávat postupně nebo udělat chybu.Děkujeme Zuzce a přejeme všem jen dobré zážitky s látkovými plenami.Zuzka s manželem a dcerou, V.M.


Nadšená maminka

Nikdy jsem nechtěla používat látkové pleny, hlavně z hlediska časové náročnosti a domnělé "špinavosti" práce. Ale když jsem se po šestinedělí vzpamatovala z nestíhání, začala jsem si všímat ohromného množství nezrecyklovatelného odpadu v podobě použitých jednorázových plen, který jsme téměř denně vyhazovali. Pozvali jsme si tedy látkovou poradkyni Zuzku Friesovou, která nám vysvětlila vše kolem látkovek. Byla jsem nadšená, že existují i takové (bambusové), které se nemusejí žehlit, jsou extra savé, takže jich stačí méně a netvoří tak dítěti mezi nohama obrovskou kouli, že se nemusejí odmáčet, a navíc že se dají nacvaknout do voděodolného, leč prodyšného obalu. Po krátkém váhání jsme na ně plně přešli a k mému překvapení se naše mimi po pár týdnech přestalo úplně opruzovat, dokonce i když jsem ho přestala utírat vlhčenými ubrousky po vyčůrání. Přibylo mi sice praní a kompletování usušených plen, jsem ale nadšená, že už nemusíme nic kupovat, že ušetříme na krémech proti opruzeninám a že je naše dítě zabalené v něčem, co je pro něj zdravější. Vřele doporučuju i maminám, které mají málo času.