Květa Hudlická - Jižní Morava

Bydliště: Brno

Oblast působení: Kdekoli v Brně a okolí, po domluvě také Náměšť nad Oslavou a okolí

E-mail: kvetmet@centrum.cz

Tel: +420 605 336 235

Odkud jsem?

Celé dětství jsem prožila v Ostravě a ráda se do ní k Ostravakum vracívám:-) Do Brna jsem se stěhovala původně kvůli studiím, bude to už 14 let. Našla jsem tu vše, co potřebuji a hlavně spoustu milých lidí. S rodinou teď bydlíme v Brně-Maloměřicích.

Kolik mám dětí?

Mám celkem tři kloučky - Vojtíška (2011), Honzíka (2014) a nejmladšího Jakoubka (2016).

Jak dlouho používám látkové plenky?

Jsou to asi dva roky, co jsem papírové pleny používané u staršího syna vyměnila za látkové. S tvrzením, že "já holt nejsem látkovací typ", byl po vyzkoušení látkových plen v podstatě hned amen :-)

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Začala jsem s klasickými čtvercovými plenami, sympatický mi byl od začátku také systém SIO (AI2), který používám nejraději. Kvůli častým výletům a cestování mám pak vyzkoušeny pleny AIO většiny dostupných značek. Která z nich mi v rámci obou systémů nakonec přirostla k srdci, je asi snadné uhodnout :-)

Co je mou profesí?

Jsem vystudovaný fyzioterapeut, toho času na rodičovské "dovolené". Od listopadu budu oficiální laktační poradkyní a ráda poradím také jak správně manipulovat s novorozenci a kojenci, případně čeho se v jejich zájmu raději vyvarovat. Všichni jsou srdečně zváni na Brněnské kurzy Péče o dítě v látkových plenách....více info na: kvetmet@centrum.cz

Co ráda dělám?

Ráda potkávám milé lidi, mlsám čokoládu, spím, výletuju a také skládám voňavé plenky :-)

Reference

od mých zákazníků

Jiřina Little 

Pro látkové pleny jsem se rozhodla nejen z důvodu ekologických, ale i finančních. Nakoupila jsem, když synovi bylo 6 týdnů, těsně před tím, než nám na kontrolním sonu kyčlí lékař doporučil široké balení. Někteří lékaři ale bohužel znají jen jednorázové pleny a na ty doporučují dávat látkové. I když jsem se snažila své látkové pleny doma uzpůsobit zhruba velikosti tohoto balení, vždy mě to přišlo moc nebo málo a už jsem se chystala, že je radši do příští ultrazvukové kontroly odložím. Naštěstí jsem před tímto krokem kontaktovala paní Hudlickou, která mi velmi ochotně poradila jak na to a přijela i přes to, že pleny Bamboolik tvoří jen část mého vybavení. Díky ní jsem mohla i plenky Bamboolik používat, byť patří spíše mezi ty užší. Návštěva paní Hudlické byla neocenitelná zvláště proto, že je sama fyzioterapeut a má tak profesionální přístup k téhle problematice, navíc je ochotna poradit i s Vojtovou metodou. Jiřina Little

Kateřina Bagarová 

Dobrý den, děkuji mockrát za veškeré rady ohledně látkování. Je toho tolik, že je opravdu těžké se v tom zorientovat jen podle internetu. Jsem moc ráda za příležitost, že jsem u Vás mohla vše nakoukat a vše jste mi ochotně vysvětlila a hlavně poradila. Rozhodně jsem neměla pocit, že byste mi něco nutila a přesvědčovala mě. Ještě jednou díky a vřele Vás doporučuji všem, kteří chtějí s látkovými plínkami začít. Kateřina Bagarová

Jana Mc Nee 

Paní Hudlická je maminka, která čerpá i z vlastních zkušeností a s nadšením je předává dál. Jsem jí vděčná za mnoho. Když jsem se rozhodla pro látkové pleny, přijela k nám domů a vše mi trpělivě ukázala a vysvětlila. Pomohla mi sestavit sadu vyhovující naším potřebám a představám a do pár dnů jsem měla vše doma. Po narození naší dcerky přišla opět k nám domů, ukázala, jak přebalit, a zkontrolovala techniku kojení. S kojením jsem dlouho bojovala a z velké části vděčím právě jí, že jsem kojení nevzdala. Snad se ani nedá spočítat to množství emailů, na které odpověděla s vyčerpávajícím popisem, jak postupovat při jednotlivých problémech, které mě potkaly. Jako fyzioterapeutka může také poradit s manipulací s miminkem a zodpovědět dotazy týkající se správného vývoje našich pokladů.
Jana Mc Nee


Zuzana Kolářová 

S paní Hudlickou jsme si domluvily schůzku nad plenkami, a než se stačila uskutečnit, zjistila jsem, že akutně potřebuji poradit s kojením. Nadšeně jsem využila možnosti 2 v 1 a domluvily jsme se na konzultaci hned tentýž den (včera). Tady bych vyzdvihla velkou ochotu a flexibilitu paní H. Samotná schůzka byla perfektní. Paní H. na nás byla připravená a věnovala se nám opravdu důkladně a velmi dlouho (asi 3 hodiny!) Nejprve poradila s kojením, vyhodnotila problém a navrhla funkční a smysluplné řešení. Potom nás zasvětila do tajů látkování a předvedla škálu možností pro našeho syna. Já i manžel jsme byli kvalitou poradenství naprosto nadšeni a nadchli jsme se i do plenek. Zbývá si vybrat :) Nečekaným bonusem byl souhrnný email, který paní H. sepsala ještě téhož večera, s hlavními radami pro nápravu laktace a zároveň "nástřelem" plenkového řešení. Rádi paní H. svěříme sestavení látkovací výbavy na míru.
Zuzana Kolářová