Katka Duchová - Jižní Morava

Bydliště: Tišnov

Oblast působení: Brno, Kuřim, Tišnov a okolí. Po domluvě možné Pardubice.

E-mail: katka.duchova@seznam.cz

Tel: +420 608 931 011

Odkud jsem?

Narodila jsem se v krásném východočeském městě voňavého perníku - v Pardubicích. Studia jsem absolvovala v Litomyšli a posléze mě osud zavál do hlavního města moravské metropole, do Brna, kde jsem ve studiích pokračovala. Po studiích jsem na Moravě s manželem zůstala. Několik let jsme pak žili v Kuřimi. Mým momentálním domovem je ale nedaleké městečko Tišnov - brána Vysočiny.

Kolik mám dětí?

Moji rodinu tvoří dva rozverní Býčkové - manžel Zdeněk a syn Tadeášek (narozenýna začátku května 2013). O 3 roky později se nám narodila malá princezna, které jsme dali jméno Verunka (konec května 2016). A aby toho nebylo málo, hned dva měsíce po novém přírustku do rodiny k nám přišlo další "miminko" - štěňátko amerického kokříka, kterého syn pojmenoval Monty, a který se stal neodlučitelným parťákem našich dětí. Zda se rodinka bude ještě dále rozrůstat? Kdo ví... Nikdy neříkej nikdy!

Jak dlouho používám látkové plenky?

O tom, že budeme "látkovat", jsem měla rozhodnuto již během prvního těhotenství. Kvůli rizikovému těhotenství jsem svůj první kontakt s látkovými plenkami zažila až po narození syna, bylo to v Bráně k dětem. Tam jsem se rozhodla, že budu používat české plenky šité z bambusu, který mi byl materiálově nejsympatičtější. Z obchodu jsem si odvezla své první "bambooliky", které se posléze rozrostly na plnou látkovací sadu. Syna jsem tak začala látkovat zhruba od 2. měsíce. Dceru jsem pak balila do látky již od příchodu z porodnice.

S jakými plenkami mám zkušenosti?

Když jsme se s manželem rozhodovali pro látkové plenky, chtěli jsme něco, co by se snadno používalo a vydrželo po celé plenkové období, proto náš první nákup byl AI2 od Bamboolika. Postupně jsem vyzkoušela plenky i jiných značek a typů (Anavy, Petit Lulu, UNUO, Blueberry, Tots Bots, Bambi Roxy, ...), ale nakonec jsme převážně zůstali u toho prvotního a nejlepšího - u Bamboolika! Momentálně jsme s Tadeášem ve fázi přechodu na nočník, takže místo v naší výbavě mají nově i tréninkové kalhotky rovněž od Bamboolika! :-D

Co je mou profesí?

Vystudovala jsem vysokou školu se zaměřením na restaurování papíru a knižní vazby, a několik let po škole jsem pracovala jako restaurátorka v Moravském zemském archivu v Brně a Rajhradě. Momentálně jsem na mateřské dovolené a ve volném čase se věnuji krásnému poslání látkové poradkyně.

Co ráda dělám?

Kromě látkového poradenství věnuji část svého času i mé další velké lásce - americkým kokříkům (profesionálně stříhám a předvádím na výstavách). Když mi vyjde čas po uložení malého, tak ráda vařím/peču nebo dělám ruční práce (korálkování, paličkování, křížkování). Miluji život jako takový, všechny jeho krásy a aspekty - západy slunce, jarní vůni, přátelství, ... Jsem tak trochu romantická duše :) Momentálně mě ale nejvíce naplňuje být maminkou na plný úvazek a volný čas tak nejraději trávím hlavně se svou rodinou.

Reference

od mých zákazníků

Iveta Kovandová 

Moje zkušenosti s Bamboolikem. Když jsem čekala své první miminko, ani mě nenapadlo, že bych mohla používat jiné plenky než jednorázové, ale manžel přišel s plenkami Bamboolik, a byla jsem nadšená. Oslovila jsem látkovou poradkyni Katku Duchovou a ta mi složila sadu na míru ... Plenky používáme už 7 měsíců a nemůžeme si je vynachválit. Nejen, že plenky mají krásný vzhled, ale také krásně sedí, obepínají nožičky dvojitou gumičkou a nikde netlačí. Někdy se stane, že Adriance musím dát papírovou plenku a hned nastává problém. Malé se v plínce vůbec nelíbí a je hned opruzená, má otlačené nožičky, no prostě hrůza.... S plenkami Bamboolik se mi to ještě nestalo. Přijde mi v plínce Bamboolik spokojenější a hlavně plenka je savější a z přírodního materiálu, žádný igelit!! Údržby jsem se trochu bála, ale je to tak jednoduché - separační plenku vyhodím a plenku vyperu a takhle pořád dokola. Jediná nevýhoda bambusových plenek je, že déle schnou. V létě je to super, ale v zimě to trvá o den dva déle. Bohužel nemáme sušičku. Manipulace s plenkami je tak jednoduchá, že to zvládne i laik. Tatínek přebaluje hrozně rád. I kamarádka ráda malou přebalí - vždycky řekne: "Jakou barvičku dáme?" Ještě jednou bych chtěla poděkovat Kateřině, že mi věnovala tolik času a trpělivosti, jiné plenky už bych nechtěla. Nejen, že nám je každý obdivuje, ale teď vím, že Bamboolik je pro moji Adrianku nejlepší! Moc moc děkujeme. S pozdravem Iveta Kovandová

Lenka Votavová 

Pro látkování jsem se díky své kamarádce rozhodla už v těhotenství. Když jsem si pořizovala látkovou výbavu, tak jsem zvolila čtvercovky a ze svrchňáků se mi nejvíce líbily ty, co vyrábí Bamboolik. Jakmile přestávaly čtvercové pleny i po přidání několika savých jader kapacitně dostačovat, tak jsem se o radu obrátila na Katku Duchovou, kterou jsem znala z místního mateřského centra. Katka mi vysvětlila systém Ai2, ukázala noční pleny, tréningové kalhotky a punčochy. Se všemi produkty, které jsem dosud od Bambooliku pořídila, jsem velice spokojená. Když se vyskytla vada, tak byla reklamace velice rychle a bezproblémově vyřešena. Jsem ráda, že mne Katka informuje o probíhajících akcích. Plenky a svrchňáky Bamboolik, punčochové zboží i oblečení můžeme určitě doporučit. A pokud máte dotazy či nejasnosti, tak se s důvěrou obraťte na Katku, která Vám ráda poradí.

S pozdravem a přáním krásného dne Lenka Votavová


Terka

S Bamboolikem jsem se poprvé setkala u mé gynekoložky, kde byl informační leták součástí dárkového balíčku. Předtím jsem o používání látkových plen vůbec neuvažovala, ovšem po přečtění letáčku mě cosi donutilo si pleny vyhledat i na internetu. Shlédla jsem pár videí a začala o jejich koupi vážně uvažovat. Vzhledem k tomu, že jsem čekala své první dítě, tak mi jakékoli pojmy ohledně plen byly úplně cizí. Vyhledala jsem si tedy nejbližší látkovou poradkyni a požádala o pomoc. Poradkyně Katka Duchová mi pleny předvedla a spolu jsme vybraly, které by mi nejvíce mohly vyhovovat. Nakoupila jsem velkou sadu AI2 plen a musím říct, že jsem s nimi velmi spokojená. Tomášek má dnes půl roku a nemůžu si na nic stěžovat. Za celou dobu neměl ani jednou opruzeniny, pleny mu krásně sedí a nikdy se nestalo, že by se jimi prokakal ven. Vyhovuje mi jejich snadná údržba a především to, že nemusím hlídat různé akce na jednorázové pleny. A co je nejdůležitější - bez problémů s nimi zachází i tatínek a i on si je moc chválí. Všem, kdo o jejich koupi jen trochu uvažují, vřele doporučuji! :-) Mějte se moc krásně!

Terka